Mam dwa kody gdzie przekazuję coś do metody:
public static void metoda(int x)
{
...
}
int x = 10;
metoda(x);
public static void metoda(Kolo k)
{
...
}
Kolo kolo = new Kolo();
metoda(kolo);
Pierwszy z nich jest dla mnie zrozumiały - przekazuję do metody jako wartość x = 10. Drugiego sposobu juz nie rozumiem. Mam wcześniej utworzoną klasę Kolo ale dla czego do wywołania metody muszę podać zmienną obiektową kolo? W klasie Kolo mam mutator i akcesor na których będę pracował ale nie rozumiem dla czego muszę w wywołaniu metody dać referencję do tej klasy?