• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z instalacja ubuntu.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
523 wizyt
pytanie zadane 7 maja 2017 w Systemy operacyjne, programy przez pomaraqcz Początkujący (380 p.)

Dzień Dobry,

Naszła mnie ochota na instalacje ubuntu w wersji 16.10 obok Win 10. Niestety problemy pojawiają się już na samym początku i nie będę ukrywał, nie mam pojęcia jak je rozwiązać. System próbowałem instalować z płyty, komputer ją widzi i nawet czyta, ale potem pojawia się szereg błędów jak: I/O error, unable to read inode... i tego typu. Screen w załączniku. Dodam, ze komputer jest po formacie, więc może to jest powodem, choć Windows zainstalował się i chodzi dobrze.

Komputer to laptop Lenovo y580:
Dysk twardy
Toshiba MK7575GSX

Chipset

Intel HM76 (Panther Point)

Myślałem jeszcze, żeby spróbować zainstalować z z pendrive, ale nie wiem czy ma to sens.

Z góry dziękuje za pomoc!


2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 7 maja 2017 przez unknown Nałogowiec (39,560 p.)
0 głosów
odpowiedź 7 maja 2017 przez PsychoButter Gaduła (3,630 p.)

Witaj

Mam tego samego laptopa tylko ze z innym dyskiem 

Ale przechodzac do problemu prawdopodobnie zle sie nagral obraz systemu lub blednie sie pobral sprobuj stworzyc bootowalny pendrive (na przyklad uzywajac Universal usb installer) lub nagrac ponownie iso na plyte.

Drugim mozliwym problemem jest wlaczony fast boot ( czy jakos tak) w win 10 mozesz go wylaczyc wchodzac w panel sterowania> zasilanie > wybierz funkcje przycisku zasilania  i tam wybierz zmien opcje ktore sa niedostepne i odznacz szybkie uruchamianie systemu) 

W kwesti zwiazanej z instalacja nie dotyczaca problemu to ten komputer ma uefi przez co nalezy w biosie wylaczyc secure boot i jesli pod czas instalacji wyskoczy komunikat na tym komputerze sa zainstalowane inne systemy kosystajace z biosu i mozesz stracic do nich dostep czy wymusic tryb efi( w skrocie) naciskasz naprzod (nie stracisz dostepu do windowsa)

 

 

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 339 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 571 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 647 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...