• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed visual studio 2017 błąd kompilacji w c++

0 głosów
1,674 wizyt
pytanie zadane 7 maja 2017 w C i C++ przez Klaudiusz Piotrowicz Początkujący (270 p.)
zamknięte 9 maja 2017 przez Klaudiusz Piotrowicz

Szybko i na temat

Mam taki program

//First - pierwszy program w c++

#include <iostream>
#include <conio.h>
void main()
{
    std::cout << "Hello word" << std::endl;
    getch;
}

wciskam f7 i dostaje coś takiego

1>------ Kompilacja rozpoczęta: Projekt: First, Konfiguracja: Debug Win32 ------
1>Źródło.obj : error LNK2005: Element _main jest już zdefiniowany w elemencie main.obj
1>Źródło1.obj : error LNK2005: Element _main jest już zdefiniowany w elemencie main.obj
1>C:\Users\Documents\Visual Studio 2017\Projects\Kurs c++\First\Debug\First.exe : fatal error LNK1169: znaleziono co najmniej jeden wielokrotnie zdefiniowany symbol
1>Kompilowanie projektu „First.vcxproj” wykonane — NIEPOWODZENIE.
========== Kompilacja: 0 zakończono powodzeniem, 1 zakończono niepowodzeniem, 0 zaktualizowano, 0 pominięto ==========

Specyfikacja:

Projekt systemu Win32

Typ aplikacji: Aplikacja konsolowa

Opcje dodatkowe: Pusty projekt

Element to: Plik c++ (.cpp)

komentarz zamknięcia: Uzyskałem rozwiązanie

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 7 maja 2017 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
wybrane 7 maja 2017 przez Klaudiusz Piotrowicz

Najlepsza
1. Czy zainstalowałeś paczkę do obsługi projektów C++?

2. Twórz projekt w takiej formie: new > project > empty project. Add > new_file > main.cpp
komentarz 7 maja 2017 przez Klaudiusz Piotrowicz Początkujący (270 p.)
Nie wnikam to vs jest jakieś dziwne kopiuje program i wklejam działa. Przepisuje nie działa.
komentarz 7 maja 2017 przez j23 Mędrzec (182,700 p.)
Widocznie źle przepisujesz.
komentarz 7 maja 2017 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
Oj tam oj tam. Przypomniało mi się, że jak kumplowi pomagałem konfigurować to po prostu w zły sposób tworzył nowy projekt. Bo robił z niego aplikację okienkowo-konsolową (!?!?) - wystarczyło albo załączyć odpowiednie rzeczy (których nie pamiętam) lub w inny sposób tworzyć nowy projekt.

Ogólnie wydaje mi się, że po prostu pierw stworzył plik main.cpp. Ponieważ to nie działało to potem stworzył projekt, w którym utworzył ten plik ponownie (main.cpp), a tamten klikając jakoś dodał. Przez to najprawdopodobniej była duplikacja, choć wydaje mi się, że inaczej wyglądało zgłaszanie duplikacji przynajmniej w vs15.
komentarz 7 maja 2017 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
Visual Studio jest aktualnie jednym z lepszych środowisk do programowania na windowsie. Chcesz mieć wszystko dużo prostsze - używaj Code Blocks. Na razie nie potrzebujesz porządnego debuggera, więc imho on da Ci na początki wszystko czego Ci trzeba.
komentarz 7 maja 2017 przez j23 Mędrzec (182,700 p.)
No i dlatego lepiej stworzyć nowy projekt w kreatorze. Wtedy nie będzie problemów.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 208 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 550 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2019 w C i C++ przez milioneq Początkujący (260 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 95 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2019 w C i C++ przez MrChick888 Obywatel (1,020 p.)

89,128 zapytań

137,730 odpowiedzi

307,728 komentarzy

59,180 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...