• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[VirtualBox][Mac]Błąd przy uruchamianiu maszyny wirtualnej

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
999 wizyt
pytanie zadane 7 maja 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Piotrinformatyk Początkujący (340 p.)

Witam,

Zainstalowałem VirtualBox 5.1.0 bo nowsze wersje przestały się nagle u mnie uruchamiać. Stworzyłem nową maszynę wirtualną i kiedy chciałem ją uruchomić po chwili wyskoczył błąd, że plik VMMR0.r0 potrzebuje uprawnień root. Zrobiłem to i wyskoczył inny błąd, z którym nie potrafię sobie poradzić.

Błąd:

The virtual machine 'win64' has terminated unexpectedly during startup with exit code 1 (0x1).

Result Code:

NS_ERROR_FAILURE (0x80004005)

Component Interface:

MachineWrap IMachine {b2547866-a0a1-4391-8b86-6952d82efaa0}

 

 

 

Mój system: macOS 10.12.1

Jak to naprawić?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 maja 2017 przez Leszek Szymański Gaduła (3,180 p.)
Pod linuxem, ale u Ciebie może być podobnie.
sudo /etc/init.d/vboxdrv setup
komentarz 7 maja 2017 przez Piotrinformatyk Początkujący (340 p.)
NIestety nie działa ta komenda:

Air-Piotr:~ piotrbidny$ sudo /etc/init.d/vboxdrv setup

Password:

sudo: /etc/init.d/vboxdrv: command not found

Co miała ta komenda zrobić?
komentarz 8 maja 2017 przez Leszek Szymański Gaduła (3,180 p.)
Napisałem, że może być podobnie. w Twoim systemie ścieżka do pliku jest zapewne inna dlatego taki masz błąd. Polecenia ma za zadanie rekonfigurację aplikacji.
komentarz 8 maja 2017 przez Piotrinformatyk Początkujący (340 p.)
Dlatego się spytałem co miała ona zrobić. Niestety jak wyszukuję vboxdrv to mi nie znajduje.
komentarz 9 maja 2017 przez Leszek Szymański Gaduła (3,180 p.)
Szukałeś po ścieżce, którą uruchamiasz VB?
komentarz 11 maja 2017 przez Piotrinformatyk Początkujący (340 p.)
Jak napisałem nie znalazłem tego pliku nigdzie w lapku. Nie wiem jaka jest ścieżka.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 310 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...