• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

W jaki sposób uruchomić php na wybrany element

Object Storage Arubacloud
0 głosów
303 wizyt
pytanie zadane 7 maja 2017 w PHP przez PieroQQ Początkujący (420 p.)

Zacząłem się uczyć php i postanowiłem jako projekt wybrać grę. Mam coś takiego, i chciałbym zrobić rozdawanie punktów. Pomyślałem o tym, żeby odzielny kod php dla każdej statystyki i zwyczajnie inny plik .php otwierałby się na każde kliknięcie na plus(pod każdy plus inny plik) i rozdawał by statystykę, ale wydaje mi się to głupie i nadmiarowe, w jaki sposób można to rozwiązać, żeby był tylko jeden plik php? Przez chwilę pomyślałem, żeby kliknięcie na plus najpierw odpalało javascript i dodawało jakąś zmienną chcecked a potem ten js odpalałby dopiero php które by pobierało wartość checked i według tego rozdawała statystykę. I tak właściwie to w jaki sposób odpalić plik .php bez żadnego submita? Zwyczajnie wystrczy dać <a href="#"> na div? 

<div class="stats"> 
						<div class="stat" ><div class="stat-text"> Siła </div> <div class="stat-point"> <?php echo $_SESSION['sila'] ?> </div> </div><span class="plus" >+</span><div style="clear:both"> </div>
						<div class="stat" ><div class="stat-text"> Zrecznosc </div><div class="stat-point"><?php echo $_SESSION['zrecznosc'] ?> </div></div><span class="plus" >+</span><div style="clear:both"> </div>
						<div class="stat" > <div class="stat-text">Charyzma</div> <div class="stat-point"><?php echo $_SESSION['charyzma'] ?> </div></div><span class="plus" >+</span><div style="clear:both"> </div>
						<div class="stat" ><div class="stat-text"> Inteligencja</div><div class="stat-point"><?php echo $_SESSION['inteligencja'] ?>  </div></div><span class="plus" >+</span><div style="clear:both"> </div>
						<div class="stat" ><div class="stat-text"> Witalność </div><div class="stat-point"><?php echo $_SESSION['HP'] ?> </div></div><span class="plus" >+</span><div style="clear:both"> </div>
						<div class="stat" ><div class="stat-text"> Magia </div><div class="stat-point"><?php echo $_SESSION['MANA'] ?>  </div></div><span class="plus" >+</span><div style="clear:both"> </div>
						<div class="stat pkt" ><div class="stat-text"> Dostępne punkty</div><div class="stat-point"> <?php echo $_SESSION['pkt_u'] ?> </div></div>
					</div>

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 maja 2017 przez suice Gaduła (3,960 p.)
edycja 7 maja 2017 przez suice
zrób controller/jakis plik (jeden), ktory przy kazdym requescie bedzie sprawdzal dostepna ilosc punktow, jezeli bedzie wieksza od zera to wedlug parametru albo jakiegos geta bedzie odpowiednio reagował (dodawal odpowiednia statystyke) i odejmij punkt na koncu operacji jak wszystko sie powiodlo

bez forma, to przez js
komentarz 7 maja 2017 przez PieroQQ Początkujący (420 p.)
Może trochę źle zadałem pytanie, więc jak zrobić rozdawanie punktów, jeżeli byłaby tylko jedna, nie wiem jak zrobić tak aby rozdawała się konkretna statystyka gdy posiadam ich kilka
komentarz 7 maja 2017 przez suice Gaduła (3,960 p.)
no najprościej, to każde kliknięcie na button dodania statystyki, będzie odnosił się do tego samego pliku, ale z innym parametrem i odpowiednio od parametru bedzie reagował.

 

np. addStat.php?stat=1 (dodanie sily)

skrypt addStat reaguje na $_GET['stat'] = 1 i dodaje sile

analogicznie addStat.php?stat=2

skrypt addStat reaguje na $_GET['stat'] = 2 i dodaje zrecznosc

 

noo i oczywiscie nalezy sprawdzic czy dany uzytkownik, ma dostepne punkty statystyk, czy żądanie poszlo z dobrym id statystyki i jeżeli wszystko poszło ok, dodać siłę/zręcznośc etc. i odjac jeden punkt z dostępnych, tyle

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 213 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2017 w PHP przez Ditrix Mądrala (5,650 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 284 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 628 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2017 w C i C++ przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...