• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++ wzorzec projektowy worker pattern

0 głosów
194 wizyt
pytanie zadane 7 maja 2017 w C i C++ przez sofnir Gaduła (4,690 p.)
Witam, potrzebuję zaimplementować wzorzec projektowy worker pattern i mam do Was pytanie, gdzie mógłbym się dowiedzieć jak to dobrze zrobić? Szukałem w internecie, ale nie potrafiłem znaleźć niczego satysfakcjonującego. Może macie jakieś odnośniki do literatury, to poszukam w bibliotece? Najlepiej, gdyby w książce był jakiś przykład w C++ bo to jedyny język, który obecnie znam. W sieci znalazłem bardzo chwaloną książkę czterech autorów pt. "Wzorce projektowe. Elementy oprogramowania obiektowego wielokrotnego użytku". Niestety nie mogłem się doszukać w spisie treści, czy jest tam coś na temat worker pattern.

Proszę o pomoc i pozdrawiam :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 maja 2017 przez Ehlert VIP (138,130 p.)

W C++ biorąc się za ten wzorzec musisz dość dobrze ogarniać asynchroniczność. Ten pattern to klasyczny przykład architektury np serwera http. 

komentarz 7 maja 2017 przez Munvik Dyskutant (7,510 p.)
Oco chodzi z tą asynchonicznością ?
komentarz 7 maja 2017 przez Ehlert VIP (138,130 p.)
Kiedy piszesz normalnie program wykonuje się linijka po linijce.

Ale piszemy wspomniany serwer, który w jednym momencie (umownie) dostaje 10 requestów. Wszystkie 10 wyłapał, ale jeśli każdy jest dość wymagający to będą wykonywane długo. Wtedy autor ostatniego requesta mógłby być zdegustowany, conajmniej bardzo.

Po  to powstała asynchroniczność. Możesz w jednym momencie współbierznie obsłużyć dużą ilość requestów nie zmuszając użytkowników do czekania.

W c++ to wyższa szkoła jazdy ale do ogarnięcia.
komentarz 7 maja 2017 przez sofnir Gaduła (4,690 p.)
W sieci udało mi się znaleźć podstawowe informacje czym to jest, ale poszukuję przykładowej implementacji w C++, jakiegoś poradnika, jak to zrobić. Może w jakiejś książce jest to przedstawione?

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 265 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2017 w C i C++ przez wixy0 Gaduła (3,000 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 181 wizyt
pytanie zadane 29 października 2017 w Algorytmy przez TeslaX93 Użytkownik (840 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 540 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2017 w PHP, Symfony, Zend przez Turqus Obywatel (1,380 p.)
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o odpowiedni tytuł, kategorię oraz tagi.Tagi

54,387 zapytań

98,246 odpowiedzi

202,070 komentarzy

26,700 pasjonatów

Przeglądających: 247
Pasjonatów: 10 Gości: 237

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...