• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

PHP system logowania - błąd mysqli_real_escape_string() expects parameter 1 to be mysqli

Object Storage Arubacloud
0 głosów
606 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2017 w PHP przez Bartlomiej Bywalec (2,480 p.)

Cześć mam problem robiłem podobnie z instrukcją Pana Mirosława i mam taki problem:

 


Warning: mysqli_real_escape_string() expects parameter 1 to be mysqli, object given in C:\xampp\htdocs\projekt\panel.php on line 16

Warning: mysqli_real_escape_string() expects parameter 1 to be mysqli, object given in C:\xampp\htdocs\projekt\panel.php on line 17
Adrianlolek123string(45) "select * from admin where user='' AND pass=''" 0

http://wklej.org/id/3105823/

Powie mi ktoś co źle zrobiłbym?:) Dziękuję.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 maja 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 7 maja 2017 przez Bartlomiej
 
Najlepsza
Patrząc na resztę kodu widać, używasz PDO, więc skąd nagle próbujesz użyć funkcji z mysqli_? To nie ma prawa zadziałać.

Zamiast tego użyj bindowania w PDO, bezpieczniejsze i lepsze.
komentarz 7 maja 2017 przez Bartlomiej Bywalec (2,480 p.)
Okej dzieki działa i mowisz ze ten sposob jest wporzadku jak na czysty php do logowania ???
komentarz 7 maja 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Bindowanie jest bardzo w porządku, bo zapytanie wysyła osobno i wartości podstawia osobno, dzięki czemu atak sql injection jest niemożliwy.

Zły jest za to sposób przechowywania hasła - nie powinno się tego absolutnie robić jako czysty tekst, a jako nieczytelny dla nikogo hash - http://php.net/manual/en/function.password-hash.php i http://php.net/manual/en/function.password-verify.php
komentarz 7 maja 2017 przez Bartlomiej Bywalec (2,480 p.)
Okej a mam jeszcze jedno pytanie da rade zrobic domyslna wartosc value w inpucie czy nie??

Bo probowalem tak:

<input type="file" name="plik" value="C:\Users\Turqus\Desktop\aktywacja.png"/><br/>

i tak:

  <input type="file" name="plik" value="aktywacja.png"/><br/>

I nie dziala
komentarz 7 maja 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Da radę, ale nie dla inputu typu file. Z tego co mi wiadomo ze względów bezpieczeństwa nie można ustawić domyślnej wartości - co by było, jakby ktoś ustawił jakiś Twój super tajny plik i wysłał automatycznie taki formularz? :P
komentarz 7 maja 2017 przez Bartlomiej Bywalec (2,480 p.)
Oki rozumiem :D dzieki

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 463 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 556 wizyt
–4 głosów
2 odpowiedzi 515 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...