• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Brak umiejetnosci bycia w czyms lepszym, czy rozwijania sie.

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
670 wizyt
pytanie zadane 31 maja 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kurosero Nowicjusz (190 p.)
Witam, pisze tutaj z dosc nietypowym przypadkiem.

Otoz mam pewien problem, ktory jak mi sie zdaje towarzyszy mi przez cale zycie. Pomyslalem, ze to forum nada sie na jego opisanie, gdzyz programisci posiadaja wlasnie te umiejetnosc takiego samo zaparcia. Chodzi o to, ze nie moge w niczym stac sie lepszy. Wszystko co probuje po jakims czasie przestaje mnie interesowac. Podobnie jest z programowaniem, mysle sobie dzisiaj przysiade do nauki c++! Przychodze do domu, wlaczam odcinek pana Miroslawa, i ledwo co dociagam do konca i juz nie chce mi sie robic nic. I kompletna przerwa od programowania, dopoki znowu jakis taki hype we mnie nie wskoczy.

Podobnie jest z innymi rzeczami, rysowaniem, graniem w gry, czy dajmy na to modelowaniem 3D. Chcialbym robic wszystko naraz, ale wiem ze tak sie nie da, ze te nie moge robic wszystkiego naraz. Ale gdy juz przysiadam do jednej z tych rzeczy po 30 min przestaje - poprostu nic mnie nie wciaga, i reszte dnia spedzam na przegladaniu Facebook'a czy ogladaniu filmikow na  YouTubuie... Tak zwany slomiany zapal towarzyszy mi do czego bym sie nie zbral.

Problem ciezko opisac, szukalem rowniez bardzo duzo w Googlu, i niby troche z tego co czuje pasuje do depresjii. Moze jest ktos taki, kto przez cos takiego przeszedl, lub sie spotkal z czyms podobnym. Z gory dzieki, za odpowiedzi! (brak polskiej klawiatury = brak polsich znakow, przepraszam :p)

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 31 maja 2015 przez Piotr Królak Obywatel (1,950 p.)
edycja 31 maja 2015 przez Piotr Królak
 
Najlepsza

Z rzeczami których nie mususz robić jest tak jak z ćwiczeniem, jest jakiś cel, w przypadku siłowni chcesz wyglądać dobrze, w przypadku programowania chcesz robić duże projekty(założę się, że myślisz o produkcie końcowym czyli grze ale nie myślisz że taką grę tworzysz długo, im dłużej tym ta jest lepsza), pojedyncze pójście na siłownie, przebieżkę czy obejrzenie odcinka o funkcjach itd. nie da Ci po pół godziny wiedzy, z zakresu tworzenia gier typu wiedźmin ;)

Zastanów się czy chcesz móc się pochwalić swoimi autorskimi apkami w app store, jeśli tak, jeśli tego naprawdę chcesz, to nie myśl: "sobie dzisiaj usiądę i zrobię 10 odcinków", kiedy oglądasz odcinki nawet jeżeli on Cię nudzi (w angielskim jest takie fajne stwierdzenie keep focus), no i postaraj się zrozumieć jak najwięcej(oczywiście podstawe składni musisz przećwiczyć nawet jeżeli będziesz przepisywać kod z odcinka), jeżeli nawet następny odcinek obejrzysz nie jutro tylko za dwa dni czy trzy (byle nie za duża przerwa) to będziesz pamiętał tą składnię bardzo dobrze. i w zależności od częstotliwości oglądanych odcinków, za miesiąc czy dwa będziesz sobie mógł powiedzieć patrząc na jakąś aplikację "a tutaj twórca pewnie zastosował taką i taką komędę żeby osiągnąć to czy tamto".

U pana Zelenta na kanale YT jest odcinek o tak zwanym slight edge (nie wiem czy dobrze napisałem) polecam obejrzeć i może on cię zmotywuje.

Po tytule czy słówku "hype " wnioskuje że jesteś w takim wieku że nie musisz, a chcesz się nauczyć programować ;)
To bardzo dobrze, ale samodyscypliny trzeba się nauczyć, a myślę że to jednak nie takie trudne, przed filmikiem pomyśl sobie to tylko 30 min(jednocześnie nie staraj się o tym myśleć w trakcie odcinka tylko skupiaj się na treści) jeżeli się zamyślisz to wróć do momentu w którym odpłynąłeś i pamiętaj że robisz to dla siebie, jeżeli naprawdę nie możesz zrozumieć tematu to odejdź od tego i wróć ze świeżym umysłem. Nic na siłę, jednocześnie pamiętaj że robisz to dla jakiegoś celu ;)

Mogę dodać że mam dokładnie tak samo jak Ty z tym że na studiach nauczyłem się trochę samodyscypliny jeśli chodzi o naukę.

Ja najbardziej wydajnie pracuję pod presją, nie każdy tak ma ale nawet jeżeli Ty też to nie  masz co liczyć na takią motywację ;)

Do meritum. Moja rada, spójrz na to z szerszej perspektywy, jako mały puzzel i jeżeli przerabiasz jakieś zagadnienie to pomyśl jak mógł byś to wykorzystać w swojej przyszłej grze, jeżeli nie wiesz to zapewniam Cię, że kurs pana Mirosława realizuje podstawy podstaw programowania i każda duża apka wykożystuje wielokrotnie każego puzzla z odcinka.

Trochę się nagadałem, może troche odbiegałem od tematu ale hmm..jest 2am w piętek, więc sam wiesz ;)

Trzymaj się &Keep Coding!

EDIT:
Niestety błędy nie są podkreślane podczas pisania :( Polskiedo nie miałem już od kilku lat ;)

Od redaktora: Fajna wypowiedź, ale powiedz kiedy masz urodziny, to kupię ci słownik ortograficzny :) Błędy powinny być już poprawione, ale staraj się ich nie popełniać, bo przyjdzie polonista i zawału dostanie :)

 

komentarz 31 maja 2015 przez katolik6 Dyskutant (8,140 p.)
2a.m.? Nie za dużo angielskiego? :D
komentarz 31 maja 2015 przez Kurosero Nowicjusz (190 p.)
Bardzo fajna opdowiedz :) Dziekuje bardzo, dala mi troche do myslenia. Co do pracowania pod presja, rowniez tak mam. Gdy jest jakis test, czy egzamin potrafie calkiem dlugo siedziec przy ksiazkach bez wiekszego problemu. Jeszcze raz dzieki, za taka wyczerpujaca odpowiedz.
+5 głosów
odpowiedź 31 maja 2015 przez niezalogowany
Facebook to taki zabieracz czasu :) siedzisz tam i czytasz pierdoły, które nie wnoszą nic. Bo co cię obchodzi, że ktoś coś zjadł albo gdzieś był :D ale to czytasz i sam nie wiesz dla czego. Kiedyś właśnie dla tego wywaliłem po prostu konto na facebooku(to chyba jedyny sposób aby pozbyć się zabieracza czasu).

Depresja to pojęcie płynne, samemu nie zdiagnozujesz czy ją masz. Słomiany zapał to normalne, można to przezwyciężyć systematycznym robieniem czegoś (ja miałem taki problem, że przez wiele lat miałem wiele projektów zaczętych i żadnego nie skończonego, nie licząc kilku mniejszych, teraz z tym walczę :D )
komentarz 31 maja 2015 przez Kurosero Nowicjusz (190 p.)
W sumie to na fb tak duzo nie siedze. Bardziej na YouTubie - po prostu uwielbiam ogladac filmiki z gier z komentarzem. Mysle ze na to wlasnie poswiecam czasu gdy siedze przy komputerze.
komentarz 31 maja 2015 przez niezalogowany
edycja 31 maja 2015
To przeznacz sobie na przykład 1h oglądania pierdół, i 2h na programowanie i oglądanie poradników.

Możesz użyć budzika aby się przyzwyczaić :)

EDIT: Mi pomaga na przykład oglądanie filmów motywacyjnych

tu masz coś ciekawego https://youtu.be/ktjMz7c3ke4

tylko wiesz chodzi aby zrozumieć co gość mówi a nie oglądać aby oglądać

i jeszcze tu: https://www.youtube.com/playlist?list=PLOYHgt8dIdoxUeTqevwqY5w2OMibpThGi
komentarz 31 maja 2015 przez Piotr Królak Obywatel (1,950 p.)
Jak dla mnie oglądanie filmiku motywacyjnego to takie pąpowanie ego ;)
Daje krótko trfały efekt ;)
komentarz 31 maja 2015 przez niezalogowany
jasne, jesteś 10 razy mądrzejszy od psychologa z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem :)

buhahahahahhahahaha !!!! panie doktorze :)

Do Piotr Królak: następnym razem gdy będziesz miał zamiar napisać coś takiego, upewnij się czy głowę masz przyczepioną do szyi
komentarz 31 maja 2015 przez niezalogowany
Piotr film motywacyjny dla ciebie ---> https://youtu.be/NXxhlBvIIcU

motywacja do myślenia :P
+1 głos
odpowiedź 31 maja 2015 przez sapersky Nowicjusz (200 p.)
Piotrek dał Ci świetną odpowiedź, mogę dodać tylko, że nie jesteś jedyny z takim problemem. Piszesz, że próbujesz wszystkiego po trochu, znajdź coś, co najlepiej CI leży a następnie znajdź jakiś mały cel który będziesz w stanie zrealizować, czy to za pomocą już nabytych umiejętności czy za pomocą tutoriali. Chcesz napisać grę? Zrób coś małego, nawet w konsoli, postaw jakąś stronkę w CMSie i wrzuć w eter, po jakimś czasie zobaczysz, że tworzysz coraz więcej i coraz lepiej, ludzie zaczną się interesować.

Chcesz modelować? Nie zaczynaj od tworzenia modelu postaci z pełną animacją, zrób kilka modeli jakiś mieczy i oddaj do użytku społeczności. Ty zyskasz bardzo dużo, bo pogłębisz swoją wiedzę i umiejętności, a ktoś kto się na tym nie zna będzie miał model do wykorzystania w swoich ćwiczeniach.
0 głosów
odpowiedź 31 maja 2015 przez RadoszSzymon Obywatel (1,570 p.)

Sprzedam Ci mój sposób, kup sobie tablice korkową i zapisuj na niej najlepiej wieczorem liste zadań na następny dzień, może Ci się wydać niepotrzebne zapisywanie codziennie np.: lekcja c++, książka, granice ciągów etc. Mimo wszystko zapisuj to codziennie i staraj się wykreślać skończone zadania. Zobaczysz po pewnym czasie jak dobrze będziesz się czuł wykonując wszystkie zadania.Poczujesz satysfakcję i będziesz chciał to powtarzać.  

komentarz 31 maja 2015 przez niezalogowany
Także polecam :) mam identyczną
komentarz 31 maja 2015 przez Kurosero Nowicjusz (190 p.)
Dzieki za opdowiedz! Napewno sprobuje!
–1 głos
odpowiedź 31 maja 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
To ja bym ci radził wybrać sie na trening BJJ
komentarz 31 maja 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Co ma brazylijskie ju-jitsu do programowania i samorozwoju?
komentarz 31 maja 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Sporo

1000znaków

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 341 wizyt
+1 głos
5 odpowiedzi 840 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2016 w Offtop przez b00ny Mądrala (6,050 p.)
0 głosów
9 odpowiedzi 411 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2015 w Offtop przez Dissio Mądrala (5,830 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...