• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Instalacja linuxa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
207 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2017 w Systemy operacyjne, programy przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)

Witam, chcę zainstalować linuxa obok widnows 10.

Czy mogę rodzielić partycje D i tam zainstalować linuxa podczas gdy widnowsa mam na C ? Nie będzie wtedy problemów z oknem wyboru systemu przy włączaniu komputera ? Czy jedna pchać tego linuxa do C ?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 maja 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Powiedz jeszcze raz, ale zrozumiale - jaki jest w tej chwili twój rozkład partycji?

Jaką dystrybucję chcesz zainstalować? Ubuntu, Linux Mint i wiele innych dystrybucji mają taką opcję przy instalacji "Zainstaluj obok". Wtedy będziesz mógł wybrać rozmiar partycji dla Linuksa i nie będziesz musiał się przejmować szczegółami.

Pomogę coś więcej jak jeszcze raz, na spokojnie i zrozumiale opiszesz swój problem.
komentarz 6 maja 2017 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
edycja 6 maja 2017 przez czujek22

http://screenshot.sh/mG1iu9jiGtkwu

Tu ss z partycjami.

Przy instalacji Ubuntu mam opcje obok windowsa ale nie wiem jak mam tam zarządzić, jest też dużo systemów plików do wyboru i punkt montowania.

I jeszcze pytanie dotyczące ss. Zmniejszyłem wolumin przy partycji (D:) na 100GB i wygląda to teraz tak:

I czy jak zainstaluje Ubuntu na tym nieprzydzielonym nowym 100GB to nie będzie żadnych problemów ? 

Chyba, że wybrać instalacje obok windows i nic nie zmieniac, iśc dalej? 

1
komentarz 6 maja 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Zanim będziesz dzielił jakąkolwiek partycję, polecam najpierw jej zdefragmentowanie...
0 głosów
odpowiedź 6 maja 2017 przez PsychoButter Gaduła (3,630 p.)
Witaj

masz bios-a czy uefi ?

Czy tablica partycji to gpt czy mbr ?
komentarz 6 maja 2017 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Dobra, wziąłem z automatu instaluj obok windowsa i jakoś poszło :) Co prawda mam dysk 200gb co za dużo dla mnie ale wszystko działa prawidłowo

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 522 wizyt
–1 głos
2 odpowiedzi 354 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 2,375 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez blazej11 Nowicjusz (170 p.)

92,551 zapytań

141,395 odpowiedzi

319,526 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...