• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nvidia nie działa w systemie Windows 10

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
3,496 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2017 w Sprzęt komputerowy przez Mateusz Rozmysłowski Nowicjusz (120 p.)
Witam Serdecznie

Mam problem z moim kompem po update do Windows 10 Home przestała działać mi dedykowana karta Nvidia GeForce GT 745M na Windows 8.1 Pro miałem w CS GO ponad 300fps a teraz mam ledwo 60fps i jedzie na integrze Intel HD Graphic 4600 najnowsze sterowniki do dwóch kart bawiłem się w odinstalowywanie i instalowanie jeszcze raz ale nie daje żadnych skutków a komputer to Lenovo A730 All-In-One.

Specyfikacja:

System- Windows 10 Home 64x

Procek- Intel Core I7-4700MQ

RAM- GoodRam 16GB 1600Mhz DDR3

Dysk- SSD Kingston HyperX 240GB (model nieważny)

Karty Graficzne- Intel HD 4600,Nvidia GeForce GT 745M

Proszę bardzo o pomoc bo się nad tym głowie i nie wiem co zrobić nie tylko ja mam taki problem jest wiele osób co ma to samo co ja :(

Może to problem DirectX12 bo wczesniej miałem DirectX11 i wszystko chodziło ale moja karta wspiera DX12 to powinna działać a i mam jeszcze jedno pytanko do tego czy nie da się zainstalować DirectX11 lub ewentualnie DX11.2 na Windows 10 bo stawiał bym wine po stronie nowego API ale na innych komputerach na tej karcie działą bez problemu to chyba nie tego wina sam nie wiem :)

Jak wchodzę w dxdiag to mam tak że integra to pełne urządzenie wyświetlające a dedykowana nvidia to urządzenie do renderowanie fotki z dxdiag:

1.http://imgur.com/a/VOChB

2.http://imgur.com/a/sQQYZ

3.http://imgur.com/a/szVBo

Jest to bardzo dziwne wcześniej kiedy wszystko działało to nie miałem kategori renderowanie :(

Bardzo Proszę o Pomoc!

Pozdrawiam ;)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 maja 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Cześć.

Wejdź na stronę nvidia.com

wybierz swoją kartę Nvidia GeForce GT 745M system który masz i działaj.
komentarz 5 maja 2017 przez Mateusz Rozmysłowski Nowicjusz (120 p.)
Zainstalowałem najnowsze sterowniki i nie działa chodzi na integrze :( wyłonczyłem też pobieranie sterowników z windows update :(
komentarz 5 maja 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Kolego Mateusz.

A może należy wejść w ustawienia(preferencje) ekranu i wybrać kartę Nvidia jako natywną?

Próbowałeś? ;)

Nie podam szczegółow,nie używam tego systemu ale serce mi tak podpowiada :)
komentarz 5 maja 2017 przez Mateusz Rozmysłowski Nowicjusz (120 p.)
Niestety nie ma tam takiej opcji jest tylko właściwości karty :(
komentarz 5 maja 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Co się dzieje w manager urządzeń?

Są jakieś wykrzykniki(żółte) czy też jest "czysto i ok"
komentarz 5 maja 2017 przez Mateusz Rozmysłowski Nowicjusz (120 p.)
Wszystko czyste nie ma wykrzykników
0 głosów
odpowiedź 5 maja 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Odinstaluj wszystkie sterowniki, i zainstaluj ponownie odpowiednie wersje najlepiej poprzez program Geforce Experience, jeśli wspiera twoją kartę graficzną. W sumie możesz zrobić podobnie z systemem operacyjnym, z tego co słyszałem nie tylko ty masz taki problem z przejściu z wersji windows, ale ludziom się to z czasem stabilizuje. Więc możliwością jest to że Windows 10 jest że tak powiem ułomny, i potrzebna mu aktualizacja. Zawsze możesz również zrobić czystkę że tak powiem sformatować całą partycję, nie bawić się z aktualizację z 8.1, tylko kupić windowsa na allegro za 30zł. Z utylizacji, rozmawiałem z gościem z X-komu mówił że to jest legalne, a jeśli czegokolwiek się przyczepią ew. mogą Ci wyłączyć licencje, aczkolwiek 30 zł a 300zł, rzadko kiedy o to się przyczepiają, więc nawet nie myślę o tym że z 10 razy Ci system wyłączą.
komentarz 5 maja 2017 przez Mateusz Rozmysłowski Nowicjusz (120 p.)
Zrobiłem to i nadal nie działa :(

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 574 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 551 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2016 w Systemy operacyjne, programy przez dawid52721 Początkujący (400 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,864 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Adrian Paź Obywatel (1,270 p.)

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...