• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki antywirus polecacie?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
4,018 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez Azrael Początkujący (450 p.)
Jaki Antywirus polecacie ? Coś z darmowych.
komentarz 5 maja 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Upewnij się, że Twój problem nie został już rozwiązany lub podobne pytanie nie zostało już zadane

https://forum.pasja-informatyki.pl/52378/jaki-polecacie-darmowy-antywirus

komentarz 5 maja 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
minelo pol roku, moze cos sie zmienilo, teretycznie te forum jest zbeden, 99% pytan sie powtarza
komentarz 11 maja 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Tak, więcej wirusów od tego czasu mamy...
komentarz 12 maja 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
a nie, codziennie pojawia sie tysiace nowych wirusow, kazdy program ma swoaj baze wirusow, weic jest roznica pomiedzy nimi

7 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 11 maja 2017 przez Lu Kiss Dyskutant (7,600 p.)
żaden, windows 10 i jego defender wystarczy
komentarz 11 maja 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
To taki żart, co nie?
2
komentarz 12 maja 2017 przez Lu Kiss Dyskutant (7,600 p.)
Całkiem serio, każdy antywirus tylko zaśmieca i spowalnia komputer, no chyba, że koniecznie chcesz ściągną z torrentów najnowszą grę i na 150 stronach pobierasz cracki - owszem nabawisz się różnych rzeczy. W codziennym użytkowaniu zbędny śmieć.
1
komentarz 28 maja 2017 przez niezalogowany
Zgadzam się, Windows10 ma całkiem przyzwoitą ochronę i zdecydowanie lepszą niż to co może dać darmowy soft
komentarz 28 maja 2017 przez niezalogowany
@Lu Kiss całkiem serio, pieprzysz głupoty. Wirusa nie zawsze trzeba ściągać i uruchamiać manualnie, jest coś takiego, jak exploit, czy 0day. Pierwszy przykład z brzegu - sławny ostatnio WannaCry.

Pozostaje kwestia "jaki antywirus i jaki firewall są najskuteczniejsze". Oczywiście, instalacja antywirusa nie jest konieczna oraz nie da ci on 100% pewności, że będziesz bezpieczny - ale tę skuteczność na pewno podniesie. I co ważne, prędzej, czy później cię poinformuje o podejrzanej aktywności.

Wolny wybór, ALE - przez twoją wypowiedź można wywnioskować, że na stanowiskach komputerowych, nawet w firmach, nie warto instalować antywirusa, bo przecież Grażyna nie będzie ściągać cracków do softwareu. Jakby to była jedyna droga do instalacji czegoś podejrzanego. O ukierunkowanych, socjotechnicznych atakach nie wspominając.
komentarz 28 maja 2017 przez Lu Kiss Dyskutant (7,600 p.)
1. WannaCry zainfekował w 98% windows 7

2. 0,03% zainfekowanych windows 10 było poprostu nieaktualizowanych lub miało wyłączony deffender

Marny argument mi zaserwowałeś...

Mowa o codziennym użytkowaniu bo w bankowości raczej bez sensu jest antywirus, dobry firewall i blokady portów....

Zresztą o czym my rozmawiamy ? Bój się bo Cię zhakują OMG OMG
komentarz 28 maja 2017 przez niezalogowany

No tak, skoro ostatni atak zainfekował praktycznie tylko Windowsy 7, to całkowicie wyklucza prawdopodobieństwo ataku na najpopularniejszy system operacyjny. 

Aktualizacje również wykluczają jakąkolwiek możliwość ataku. Przecież to producent najpierw wprowadza do systemu backdoory (aktualizacją), publikuje je, a później łata. Taka zabawa, żeby antywirusy się sprzedawały. 

Dwa - to nie był argument, tylko przykład. 

Zresztą o czym my rozmawiamy ? Bój się bo Cię zhakują OMG OMG

Szkoda komentować, ale możesz mi wysłać na PW dane swojej karty debetowej, dane logowana na adres mailowy i jakieś szczegóły z twojego życia. Jak nie ty, to ktoś z twojego otoczenia może okazać się dobrym (opłacalnym) celem. 

komentarz 28 maja 2017 przez Lu Kiss Dyskutant (7,600 p.)
Wszedzie te teorie spiskowe... lol panu juz podziekuje, jak ktos bedzie bardzo chcial Twoje super hiper zabezpieczenia obejsc to i tak to zrobi
komentarz 28 maja 2017 przez niezalogowany
Spisek? wtf? Nie wiem, czy nie wyczułeś sarkazmu, czy rzeczywiście nie masz ani odrobiny wyobraźni.

Wiem za to, że twoja logika wygląda tak: "jak ktoś będzie chciał zabić innego człowieka, to i tak to zrobi, po co mu utrudniać życie służbami porządkowymi".

Przyznaję ci rację i od dzisiaj nie zamykam drzwi frontowych w domu, ani nawet nie będę wyciągał kluczyka ze stacyjki w samochodzie. Bo po co, skoro i tak da się obie te rzeczy sforsować.
komentarz 28 maja 2017 przez Lu Kiss Dyskutant (7,600 p.)
Ponosi Cie, ochlon, przejdz sie na spacer
+3 głosów
odpowiedź 5 maja 2017 przez seba Dyskutant (8,900 p.)
Polecam bardziej zdrowy rozsądek, mówiąc to chodzi mi głównie oto aby uważać na strony na które się wchodzi, a nie bezmyślnie klikać linki. Każdy antywirus ma swoje plusy i minusy ale tak naprawdę żaden nie uchroni cię przed wirusami. Antywirus to tylko kolejne 5 min które musi pokonać haker aby dostać się do twojego komputera.

Ja osobiście co jakiś czas wpisuje w cmd netstat -ano dzięki czemu sprawdzam czy nie nasłuchuje mnie obcy adres(robi to keylogger) a w menedżerze zadań monotonnie sprawdzam procesy i usługi dzięki czemu wiem kiedy pojawi się jakaś nowa. Cclener'em warto od czasu zrobić skan i Malwarebyte też przydatny.
1
komentarz 5 maja 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
A ja nic nie sprawdzam nie mam żadnych antywirusów i generalnie niczym absolutnie się nie stresuję. Śpię spokojnie i korzystam z netu ile się da. Mam jedynie włączoną zaporę ufw w Linuksie ;)
+2 głosów
odpowiedź 11 maja 2017 przez jeic Użytkownik (860 p.)

NOD 32 - trial darmowy :)... polecam zakupić licencję.
Co do wirusów - > w windize jak kolega napisał netstat. 

Podstawowe bezpieczeństwo IT w skrócie dla Kowalskiego:
1. Aktualizowanie softu i systemu.
2. Ublock + listy
3. Peerblock + listy 
4. Wirtualka np. virtualbox do sprawdzania pobranego softu / wchodzenia na podejrzane strony / sprawdzania załączników / poranych PDF odpalania oprogramowania wymagajacego starszych wersji pluginów / komponentów .
5. Zdrowy rozsądek i nie klikanie w podejrzane odnośniki, czy na fb czy gdzieś indziej.
6. Nie zapisywanie haseł w przeglądarkach. 
 
Oczywiście kilka rzeczy można by jeszcze do listy dopisać :)... ale na początek te wystarczą.

Powodzenia!

0 głosów
odpowiedź 28 maja 2017 przez lusia Nowicjusz (140 p.)
jaki jest najlepszy antywirus pod win 7? Mam na jednym kompie 7demkę i szukam czegoś co nie będzie zamulało, z tego komputera korzystają dzieciaki, nie chcę żeby wchodziły tam gdzie nie powinny
komentarz 28 maja 2017 przez mitelak Pasjonat (23,330 p.)
To antywirusa potrzebujesz czy może blokadę rodzicielską raczej? ;)
komentarz 28 maja 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
To forum upada już od dawna...
0 głosów
odpowiedź 28 maja 2017 przez KPJ Użytkownik (950 p.)
Polecam AVG ;)
0 głosów
odpowiedź 28 maja 2017 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
Sam mam Kaspersky Internet Security - wersja płatna, głównie do usług bankowych. Nic nie jest w stanie zapobiec ludzkiej głupocie i nieświadomości, bo zazwyczaj najsłabszym czynnikiem jest czynnik ludzki.
0 głosów
odpowiedź 28 maja 2017 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
Ja ze swojej strony używam ESET Nod 32 Antivirus według mnie bardzo dobrze spełnia swoją funkcję a dodatkowo mogę powiedzieć że jak ściągniesz darmowy program testowy na 30 dni to w internecie przy odrobinie sprytu i poświęconej chwili jesteś w stanie znaleźć działające klucze które uaktywnią go na rok lub dwa
1
komentarz 28 maja 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Tą podobną odpowiedź już czytałem chyba jakiś czas temu... Ale to przez to, że na tym forum co tydzień leci pytanie o program antywirusowy jaki inni polecają [...]
komentarz 29 maja 2017 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
Cóż, ja polecam z własnego doświadczenia bo naprawdę cenie sobie ten antywirus (+ te klucze za free które sprytne osoby na necie znajdą) ale rzeczywiście zgadzam się że czasem (albo i zawsze) przydałoby się używać wyszukiwarki (wujek Google zwykle pomoże)

Podobne pytania

+1 głos
14 odpowiedzi 2,637 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2015 w Offtop przez Artur Rabenda Obywatel (1,300 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 571 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 1,241 wizyt
pytanie zadane 31 maja 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...