• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zmusić system windows 10 do nie zamykania procesór kiedy brakuje mu ramu?

Object Storage Arubacloud
–1 głos
500 wizyt
pytanie zadane 4 maja 2017 w Systemy operacyjne, programy przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
Witam! Komputer wyłącza mi grę kiedy brakuje mu ramu i dostaje bana. Jak zmusić tego 32 bit potwora, żeby zaprzestał tego działania? Wolę, żeby przycięło mi na chwile kompa niż dostawać bany na 7 dni nie z mojej winy. Jeśli się da to zrobić tylko dla jednego programu to będę bardzo szczęśliwy. :)
1
komentarz 4 maja 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Zmień grę. Jakieś idiotyczne zasady jeśli banują za wylogowania, braki prądu, dc itp...
komentarz 4 maja 2017 przez 10kw10 Pasjonat (22,880 p.)
Pewnie cs go
komentarz 4 maja 2017 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
Zobacz co ci tyle RAM-u zżera i napraw.  Jak ci sama gra tyle RAM-u zżera no to nie zrobisz nic.
komentarz 6 maja 2017 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
Ogólnie, to bardzo dużo ramu zżera mi sama nakładka do gry, ale nie mogę jej bez owej odpalić. Często ten nowy tryb windows games co ciekawe wyłącza mi tą nakładkę jak braknie pamięci, a wraz z nią zamyka się też gra, więc jakby ktoś był ciekaw czemu mu się gra wyłącza w trakcie gry, to teraz już pewnie wie.
komentarz 6 maja 2017 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
ogólnie, to szczerze dziękuję za miły odzew, bo na innym forum zostałem zwyczajnie opluty i nikt mi się nawet nie starał pomóc, a tutaj są widzę kulturalni ludzie. :)
komentarz 6 maja 2017 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
Chciałem zainstalować windowsa 10 64 bit, bo jakiś mądrala zainstalował 8 gb ram w tym komputerze i dał 64 bit procesor, ale jakimś cudem zamiast 64 to dał 32 bit system. Nie mogę jednak tego zrobić, bo to nie jest do końca mój komputer, tylko rodziców (nie jestem jeszcze pełnoletni :P ), a oni się trochę boją, że coś zepsuje i mi nie pozwalają. Muszę chyba poczekać, aż będę miał własny. :/
komentarz 6 maja 2017 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
Zgraj im dane i sformatuj. Możesz im nawet poradniki na yt pokazać jakie to proste.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 4 maja 2017 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Zwiększ ilość pamięci wirtualnej ;) powinno pomóc.
komentarz 6 maja 2017 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
No właśnie próbowałem, ale gra potrzebuje przynajmniej 2gb wolnego ramu (tego fizycznego/normalnego) do poprawnego działania, a mi często spada poniżej tych 2 do 1. :/ Mam ogółem 7gb ramu razem z wirtualną.
0 głosów
odpowiedź 4 maja 2017 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Wejdź w Menedżer zadań i po uruchomieniu gry nadaj wysoki priorytet temu procesowi i pozamykaj zadania, które są zbędne.
komentarz 6 maja 2017 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
tak robię, ale system chyba to olewa. :/
0 głosów
odpowiedź 6 maja 2017 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)

Mam taki pomysł, żeby wyłączyć dla jednego programu możliwość zamykania go kiedy zjada za dużo ramu. Nie chodzi o stack overflow, bo jakby takowy wystąpił naprawdę, to system prawdopodobnie zawiesiłby się na zawsze, bo nie byłoby miejsca na adresy skoków i system nie mógłby czyścić pamięci.

Mam na myśli coś takiego, żeby zmusić system, by informował silnik gry do tego, by on jakoś zmyślnie zaczął rezerwować tą pamięć, bo wydaje mi się, że ta gra, o której mówię, rezerwuje pamięć w trakcie ładowania nowej mapy i nie kasuje przed tym śmieci z poprzedniej rozgrywki. Dlatego właśnie gra wywala.

Mają wprowadzić nowy silnik, ale puki co ciekaw jestem, czy nie da się tego rozwiązać w jakiś bardziej przystępny sposób.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 203 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 283 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 143 wizyt

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...