• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Treść zadania

Object Storage Arubacloud
–3 głosów
172 wizyt
pytanie zadane 4 maja 2017 w C i C++ przez Bazi Użytkownik (680 p.)

Witam. Mam pytanie odnośnie treści zadania "Stos" ze spoja. Kiedy ma się zakończyć testowanie tego stosu? Ja wziąłem to w pętlę nieskończoną i wysyłając zgłoszenie pojawia się odpowiedź, która brzmi "przekroczono limit czasu". Link do zadania ---> http://pl.spoj.com/problems/STOS/

 

 

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 4 maja 2017 przez 10kw10 Pasjonat (22,880 p.)
wybrane 4 maja 2017 przez Bazi
 
Najlepsza

Na wejście programu podana zostanie pewna nieokreślona liczba zestawów danych.

while(cin>>...)

 

komentarz 4 maja 2017 przez Bazi Użytkownik (680 p.)
Wielkie dzięki, nawet nie wiesz jak długo się z tym męczyłem, nareszcie zaliczyło, wystarczyła jedna mała poprawka :)
–1 głos
odpowiedź 4 maja 2017 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
Moja sugestia: zacznij od definicji stosu :) znajdziesz odpowiedź w "opisie implementacji i tym czym jest stos" jako struktura
komentarz 4 maja 2017 przez Bazi Użytkownik (680 p.)
Wiem czym jest stos i znam jego definicję, zadanie robiłem po obejrzeniu odcinka Pana Mirosława. Przeanalizowałem dokładnie jego implementacje i robiąc zadanie wzorowałem się na niej z pamięci. Wystarczyło zmienić pętle nieskończoną z for(;;) na taką jaką podał 10kw10. Jak masz odpisywać tak, to może nie odpisuj wcale, bo nie pomagasz, a zaoszczędzisz ludziom kłopotu.
komentarz 4 maja 2017 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
zamiast ruszyć głową nie szukaj gotowców :) bo nigdy się niczego nie nauczysz.
komentarz 4 maja 2017 przez Bazi Użytkownik (680 p.)
Zamiast udawać typowego cwaniaka, pomyśl jak pomóc albo nie pomagaj w cale. Gdyby nie kw, to znowu zacząłbym powtarzać odc 16 ze stosem, co by mi nic nie dało bo nie znałem
"while(cin>>...)". To tak, jakbym w ogóle nie znając francuskiego, kazałbyś mi abym ruszył głową i dowiedział się jak jest np: kubek po francusku. Podczas gdy inna osoba podaje mi odpowiedź. Ale co tam lepiej wejść komuś na post i powiedzieć żeby sam sobie powtórzył i poradził z tym problemem. Gdyby tak było, to to forum nie było by nikomu potrzebne.
komentarz 5 maja 2017 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
popatrz jakie ty pytania zadajesz, ja rozumiem- że "faktycznie są zadania wymagające pomocy", ale jak widzę - rodzaj pytań ... to uważam to za niepotrzebny spam. Zadajesz pytanie np. "czy da się to przerować", zamiast spróbować znaleźć w internecie chociażby "how to stop, looping functions" example. albo coś pokroju,"motody zakończenia..." w ten sposób czegoś się nauczysz, a nie pytasz "dajcie mi to, zróbcie mi to, bo nie działa"
komentarz 5 maja 2017 przez MajsterKark Nowicjusz (220 p.)
powiem szczerze, że zgodzę się po części z Wiciornym- i moim zdaniem skoro pytasz nie najeżdżaj od razu na tych co próbują faktycznie Ci pomóc. Równie dobrze nikt może nie odpisać.
komentarz 5 maja 2017 przez Bazi Użytkownik (680 p.)
Ok, z pytaniem czy da sie to przerwać to masz rację ok, ale powiedz mi jak miałem zrobić to zadanie ze spoja jak nie wiedziałem nawet gdzie tego szukać, a pomyśl że przez twój komentarz odnośnie definicji, prawie znowu zacząłem powtarzać odc 16, dobrze wiedząc czym jest ten stos, wiesz ile bym na tym stracił czasu? Nie mówię, że od razu odpowiedź ale chociażby jakieś małe nakierowanie w tę stronę. A czy taka odpowiedź według Ciebie ma sens?

"Moja sugestia: zacznij od definicji stosu :) znajdziesz odpowiedź w "opisie implementacji i tym czym jest stos" jako struktura"

Jakbyś prosił kogoś o pomoc, bo długo się męczysz z jakimś problemem, a dana osoba odpisała by Ci w ten sam sposób co Ty mi?
komentarz 5 maja 2017 przez Bazi Użytkownik (680 p.)
MajesterKark, no właśnie ,,próbują pomóc" rozumiem że nie gotowa odpowiedź ale chociażby jakieś małe nakierowanie w tę stronę, a takim komentarzem aby wszystko powtórzyć gdy dana osoba to umiała, można naprawdę tylko zawadzić, bo niepotrzebnie traci się czas.
Zrozumcie, że dana osoba która prosi o pomoc mogła męczyć się z tym problemem kilka godzin sama wcześniej, i jeśli rzeczywiście prosi o pomoc to znaczy, że nie wie jak to zrobić.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 201 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2021 w C i C++ przez Quba Użytkownik (870 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 259 wizyt
pytanie zadane 14 marca 2019 w Java przez Dawidoo98 Użytkownik (600 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 326 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2016 w Java przez LightInWindow Użytkownik (720 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,539 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...