• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

BIblioteki graficzne a Visual Studio 2017, help

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,621 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2017 w C i C++ przez programistalvl0hehe Nowicjusz (240 p.)
Witam ! Od dłuższego czasu staram się zainstalować biblioteki do grafiki: SMFL to rzecz super skomplikowana, nie umiem tego zlinkować, połączyć z Visual Studio 2017. Jest opcja dla VS 2015, VS 2010 itd., ale nie ma dla VS 2017 więc nie jestem w stanie tego użyć. Próbuje teraz z biblioteką chyba najprostszą  - Allegro(https://www.allegro.cc/files/) tylko nie wiem jaki typ kompilatora posiadam, którą wersję ściągnać. Ciężko jest to wszystko połączyć z VS 2017, więc może pobrać wersję VS 2015? Jeśli ktoś bardziej w temacie mógłby pomóc, to byłbym bardzo rad... Pozdrawiam

2 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 4 maja 2017 przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)
edycja 4 maja 2017 przez Knayder
 
Najlepsza

Osobiście używając VS2017 nie mam problemów z linkowaniem SFML dla wersji 2015.
Dowód: https://i.imgur.com/T3nW1sS.jpg


https://i.imgur.com/rIdGlGX.jpg
Jak widzisz wszystko działa. Tylko pamiętaj żeby wybrać kompilację x86 https://i.imgur.com/d4jsJcB.jpg

Pozdrawiam

komentarz 4 maja 2017 przez programistalvl0hehe Nowicjusz (240 p.)
Coś pięknego ! Nie wiem jak dziękować :)
komentarz 4 maja 2017 przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)
Pomagaj innym. Niech leci taki łańcuszek :D
komentarz 4 maja 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
@OP - na przyszłość pamiętaj o wybraniu najlepszej odpowiedzi (tutaj już to zrobiłem za ciebie :P) :)

@Knayder - jeśli to nie problem, to mógłbyś zamienić myślniki na liste wypunktowaną - będzie jeszcze ładniej :3 Podkreślam, że jeśli to nie problem, bo forumowy edytor niestety cudem techniki nie jest :D
komentarz 4 maja 2017 przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)
Gotowe. Akurat algorytm ładnie mi wykrył gdzie powinny być kropki. Wystarczyło usunąć myślniki :)
komentarz 4 maja 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
O, super. Najwyraźniej ten edytor jednak ma coś z cudu techniki. :D
+2 głosów
odpowiedź 3 maja 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Praktycznie na pewno jesteś zmuszony sam skompilować SFML za pomocą kompilatora który działa w VS 2017. I tak pewnie będzie z każdą biblioteką o ile autorzy nie dostarczyli skompilowanych binarek dla vs2017. Jeśli nie chcesz się z tym bawić (chociaż kompilacja sfml raczej nie powinna sprawić problemów), to najprościej będzie pracować na vs2015 dopóki nie wypuszczą binarek dla twojego kompilatora.
komentarz 3 maja 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Tak, potwierdzam - sprawdziłem. Kod sfml wystarczy pobrać, wygenerować projekt cmake-iem i zwyczajnie skompilować. Bez żadnych komplikacji.
komentarz 3 maja 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Chociaż nie - w przypadku sfml-a może nie być tak łatwo, bo w ich repozytorium są trzymane skompilowane już biblioteki dla każdego supportowanego kompilatora z których korzysta sfml i je linkuje przy kompilacji... Także możesz spróbować, ale pewnie nic z tego nie wyjdzie (ja kompilowałem vs2015). Jeśli nie da rady, to raczej szkoda zachodu, bo musiałbyś też kompilować samodzielnie wszystkie te dependency i pewnie łatwiej będzie po prostu wrócić do vs2015,

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 3,833 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 482 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 123 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2019 w C i C++ przez MrChick888 Obywatel (1,020 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...