• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Filtrowanie zdjęć

Object Storage Arubacloud
0 głosów
316 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2017 w HTML i CSS przez Alterwar Dyskutant (7,650 p.)
Witam, chciałem się poradzić. Widzę, że jest sporo gotowych komponentów do galerii w css. Potrzebuję zrobić prosty filtr zdjęć, które trzymam w bazie. Czy opłaca się zaciągać gotowy komponent czy może napisać swój? Jedno pytanie, jak zrobić wyświetlanie zdjęć? Mam do wyboru np. zdjęcia czarne, zielone, czerwone. Po kliknięciu w zdjęcia czarne ukrywać resztę?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 maja 2017 przez dkarski Obywatel (1,610 p.)
edycja 4 maja 2017 przez dkarski
Alterwar, co masz na myśli pisząc filtr zdjęć? Chcesz filtrować po prostu obiekty po ich właściwościach, jak np. format zdjęcia (png, jpg etc.) ?

Pisanie własnych komponentów jest przydatne wtedy, gdy tworzysz je w celach edukacyjnych, nie możesz znaleźć choć podobnego do wymagań klienta/ swoich, napisanie jego byłoby szybsze niż szukanie czy przewidujesz późniejsze jego rozbudowę funkcjonalności.

Co do pytana dot. wyświetlenia konkretnie jednego elementu z zbioru, to w wielkim skrócie, możesz posłużyć się stylami w css, jak position: fixed oraz width and height na 100% i ustawiać je przy kliknięciu.
komentarz 3 maja 2017 przez Alterwar Dyskutant (7,650 p.)
Może źle to opisałem. Mam galerię zdjęć. Zdjęcia pobieram z bazy danych. Załóżmy, że jest tych zdjęć 20. Załóżmy, że 5 zdjęć przedstawia jeziora, 5 góry, 8 lasy. Więc po kliknięciu "jeziora" z tych 20 zdjęć pokażą się jeziora. Chodzi mi dokładnie o coś takiego: https://codyhouse.co/gem/content-filter/
komentarz 4 maja 2017 przez dkarski Obywatel (1,610 p.)
Alterwar, potrzebujesz zatem w bazie danych, gdzie masz zdjęcia nadać im kategorię i po stronie widoku ustawić odpowiednie warunki. Masz bibliotekę, która pomoże CI to ładnie ustylizować.
komentarz 4 maja 2017 przez Alterwar Dyskutant (7,650 p.)
Zrobiłem już sam :) Wszystko śmiga ;)
komentarz 4 maja 2017 przez dkarski Obywatel (1,610 p.)
ook, ekstra! Pochwal się zatem teraz! :)
komentarz 4 maja 2017 przez Alterwar Dyskutant (7,650 p.)
Chętnie, ale nie mogę wstawić na codepena ze względu na prawa ;/ jedynie kod wstawiłem w nowym wątku z nowym problemem, ale też udało się rozwiązać :)
komentarz 5 maja 2017 przez dkarski Obywatel (1,610 p.)
ok, rozumiem. Co tobą prawa? :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 176 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Dethavel Początkujący (280 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 950 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2022 w HTML i CSS przez michalMonster Początkujący (390 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 729 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2019 w HTML i CSS przez GaryNJ Nowicjusz (240 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,556 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...