• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zaznaczenie i przesłanie na serwer kilku zdjęć jednocześnie i zapis do bazy danych ścieżki

0 głosów
152 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2017 w PHP, Symfony, Zend przez Rafik Obywatel (1,870 p.)

Witam!

Mam formularz za pomocą którego wysyłam do bazy danych informację, do tej pory jak chciałem przesłać zdjęcia to to robiłem kilka:

<input type="file" name="image" />

i wszystko działało. Jednak przy wysłaniu np 15 zdjęć robi to się trochę niewygodne. 

Wiem, że do przesłania kilku plików jednocześnie trzeba dopisać w formularzu "multiple" jednak problem mam jak odebrać te dane, a następnie zapisać do zmiennych tak, żeby do bazy danych wysłać ścieżki wszystkich przesłanych zdjęć. W bazie danych każde zdjęcie chcę żeby zapisywało się w osobnej przypisanej dla danego zdjęcia kolumnie. 

Do tej pory robiłem to w ten sposób:

$image = $_FILES['image']['name'];
$image_tmp = $_FILES['image']['tmp_name'];
move_uploaded_file($image_tmp,"zdjecia/$image");

$imagea = "zdjecia/$image";

Zmienną w tym przypadku $imagea wysyłałem do BD do konkretnej komórki. 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 maja 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,440 p.)
wybrane 4 maja 2017 przez Rafik

Najlepsza

W bazie danych każde zdjęcie chcę żeby zapisywało się w osobnej przypisanej dla danego zdjęcia kolumnie. 

Bez sensu. Lepiej zrobić oddzielną tabelę ze zdjęciami i tam insertować ścieżki do zdjęć. 

Wiem, że do przesłania kilku plików jednocześnie trzeba dopisać w formularzu "multiple" jednak problem mam jak odebrać te dane, a następnie zapisać do zmiennych tak, żeby do bazy danych wysłać ścieżki wszystkich przesłanych zdjęć. 

Odkopię mój stary kod, to podam Ci przykład jak to zrobić. 

komentarz 3 maja 2017 przez Rafik Obywatel (1,870 p.)
Dlaczego bez sensu? Powiedzmy, że wysyłam przez formularz informację o jakimś filmie więc z formularza leci tytuł, rodzaj, opis, i 10 screenów i to wszystko dodaje się w jednym w wierszu w poszczególnych kolumnach, następnie na stronie wyświetlam informację z danego wiersza o "id=1". Lepiej jest robić osobną tabelę dla zdjęć a oddzielną dla treści ?
komentarz 3 maja 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,440 p.)

Lepiej jest robić osobną tabelę dla zdjęć a oddzielną dla treści ?

Tak. Dlaczego? Ponieważ nigdy nie wiesz, ile będzie tych zdjęć, więc nie ma innego rozwiązania jak relacje. Jeśli ktoś wstawi 3 zdjęcia to potrzebujesz tabeli z 3 kolumnami na zdjęcia, a jeśli wstawi 10 zdjęć to potrzebujesz 10 kolumn na zdjęcia. Ten problem można obejść w łatwy i przyjemny sposób tylko dzięki dwóm tabelom i relacjom. 

komentarz 3 maja 2017 przez Rafik Obywatel (1,870 p.)
No w sumie racja, ale jeżeli dodającym zdjęcia będę tylko ja i w 99% będzie ich zawsze 10. Może się zdarzyć, że wstawię mniej ale na pewno nie więcej i w BD dla zdjęć zarezerwuję 10 kolumn, a jak się zdarzy, że zdjęć wstawię mniej to po prostu pozostałe będą puste w tym wierszu to mimo to rozdzielać? Jestem na takim etapie, że jeszcze mogę sobie to wszystko przebudować, więc nie jestem jakoś specjalnie przywiązany do rozwiązania o którym pisałem w głównym poście.
komentarz 3 maja 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,440 p.)
Według mnie lepiej zrobić to na 2 tabelach i relacjach. Dodasz do bazy 50 rekordów, a potem będziesz miał problem z zmienieniem struktury projektim

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 258 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2018 w PHP, Symfony, Zend przez mi-20 Stary wyjadacz (10,260 p.)
+2 głosów
5 odpowiedzi 4,123 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 65 wizyt
Porady nie od parady
Nie wiesz jak poprawnie zredagować pytanie lub pragniesz poznać którąś z funkcji forum? Odwiedź podstronę Pomoc (FAQ) dostępną w menu pod ikoną apteczki.FAQ

64,243 zapytań

110,636 odpowiedzi

231,941 komentarzy

46,992 pasjonatów

Przeglądających: 243
Pasjonatów: 7 Gości: 236

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...