• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Brackets 1.9 dla PHP

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
752 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2017 w PHP przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Witam was, mam takie pytanie czy pisze ktoś w PHP pod IDE Brackets?. Czy używacie jakieś ciekawe wtyczki do niego związane z PHP, aby poskromić Brackets z tym językiem skryptowym? Który framework jest najłatwiejszy do PHP, Laravel, Symfony czy Zend?
komentarz 2 maja 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 2 maja 2017 przez jpacanowski

Który framework jest najłatwiejszy do PHP, Laravel, Symfony czy Zend?

Wsadzasz kij w mrowisko... Poza tym, podobnych tematów było już tu setki razy...

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 maja 2017 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Brackets nie za bardzo się nadaje do PHP. Jeśli już to Sublime, albo Atom. Docelowo jednak, dla PHP najlepsze są IDE: PHPStorm albo NetBeans.

Co do frameworków to korzystałem tylko z Symfony i polecam. Podstawy nie są trudne.
komentarz 2 maja 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Mam w nim taki problem teraz, że w podgląd na żywo ustawiony mam http://localhost/ i mogę tylko uruchamiać pliki na serwerze które się znajdują w /var/www/html.

Ale jak mam tam jakiś katalog a w nim pliki php, to już wyskakuje mi błąd serwera nginx.

Chciałbym mieć podobnie jak w LAMP, że mogę przechodzić po katalogach z plikami php, używam nginx zamiast apache. Zainstalowałem PHP i nginx w systemie Linux jako serwer.
komentarz 2 maja 2017 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Live Preview jest tylko do HTML/CSS.
komentarz 2 maja 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
No nie, na Brackets 1.9 ustawiam w tym podgląd na żywo Plik>Ustawienia projektu http://localhost/ i działa, pokazuje kod PHP w przeglądarce z katalogu /var/www/html. Wykonują się pod Brackets skrypty PHP,  tylko że musi być w tym html.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 119 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez ewela-c Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 95 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2018 w PHP przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 711 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2018 w HTML i CSS przez Kacperhehe Bywalec (2,930 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...