• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matura z informatyki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
272 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2017 w Offtop przez fl0w Użytkownik (510 p.)
Witam, za rok przystępuję do matury. Na pewno piszę rozszerzenie z matematyki i fizyki oraz angielskiego, lubię te przedmioty i myślę że nie sprawią mi wielkiego problemu na maturze. Chciałbym późnej pójść na studia związane z informatyką. Moje pytanie czy warto przygotowywać się na maturę z informatyki czy odpuścić sobie, bo dobrze napisana matma, fizyka oraz angielski wystarczą. Dodam jeszcze że nie mam przedmiotu informatyka w szkole, ucze się sam wszystkiego w domu ale myślę że rok czasu na przygototwanie do matury to sporo czasu. Pozdrawiam

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 2 maja 2017 przez niezalogowany

Większość (jak nie wszystkie) fizykę i informatykę traktują na równi, czyli liczy się tylko jeden wynik - ten wyższy. 

 Dodam jeszcze że nie mam przedmiotu informatyka w szkole, ucze się sam wszystkiego w domu ale myślę że rok czasu na przygototwanie do matury to sporo czasu.

Chłopie... Ja mam maturę z informatyki za tydzień w środę i jeszcze kompletnie nic nie robiłem w informatyce pod kierunkiem matury, a muszę wykręcić wynik koło 80%, więc myślę że masz na pewno wystarczająco czasu. :)

 

Podsumowując. Jak jesteś pewien, że zdasz fizykę lepiej niż informatykę, to przygotowuj się jedynie do fizyki, a informatyki ucz się hobbistycznie. 

komentarz 2 maja 2017 przez fl0w Użytkownik (510 p.)
Dzięki, za odpowiedź, nie wiedziałem jak to dokłądnie jest z tą rekrutacją na studiach, cyz im więcej rozszerzeń tym lepiej czy nie koniecznie ;). Powodzenia na maturze!
komentarz 2 maja 2017 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
Zajrzyj na stronę uczelni, gdzie znajdziesz zawsze warunki rekrutacji.
komentarz 2 maja 2017 przez niezalogowany

cyz im więcej rozszerzeń tym lepiej czy nie koniecznie 

No właśnie nie. Jeśli chodzi o studia techniczne, to liczy się matematyka + jeden przedmiot dodatkowy. Są jakieś tam punkty za polski i angielski, ale są one okropnie małe w porównaniu z tym ile możesz zdobyć/stracić na matematyce i dodatkowym ścisłym.

I w sumie dobrze, że jest tak zrobione, bo w ten sposób jest sprawiedliwie, a nie ktoś by wybrał sobie wszystkie możliwe przedmioty, nastrzelał, każdy zdał na 10% i potem miałby więcej punktów od takiego co zdał fizykę zajebiście. :D

 

Dzięki :) 

+2 głosów
odpowiedź 2 maja 2017 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
Na większość uczelni informa i fizyka liczą się tak samo więc jest to twój wybór bo jak zabierzesz się już teraz to mogą obie matury wyjść dobrze - wybór jest twój - czy ci się chce i czy starczy ci czasu (bo jak nie to nie ma to sensu).

Ja ci mogę tylko doradzić żeby wybrać jedno z nich i dobrze się do tego przygotować. Proponuję także przyłożyć się też do angielskiego  bo nie dość że matura liczy się na wszystkie uczelnie to jeszcze przyda ci się to w przyszłości, wiec sądzę że czas spędzony przy tym przedmiocie nie będzie czasem straconym :)
komentarz 2 maja 2017 przez fl0w Użytkownik (510 p.)
Dzięki za odpowiedź, jeśli o informatykę to skupię sie na nauce rzeczy które są wykorzystywane, webdesign, C++, obsługa Excela, backend itp.. bo z tego co widziałem to matura z informatyki nie wygląda na łatwą, pisanie jakichś algorytmów, wzory rekurencyjne ..

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 248 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2023 w Offtop przez malwina Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 183 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2020 w Offtop przez GIGAKOXU69 Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 1,015 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2017 w Offtop przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...