• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dobór kolorów do strony

Object Storage Arubacloud
0 głosów
255 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2017 w Grafika i multimedia przez Bakr Mądrala (6,850 p.)

Witam,

 

Potrzebuje pomocy w doborze kolorów do tej strony: http://bakr-test.esy.es/szansa/

Z góry dzięki!

komentarz 2 maja 2017 przez Vorex444 Dyskutant (9,610 p.)
Jak stylizuje się pasek do przesuwania?
komentarz 8 maja 2017 przez Hanna Henek Nowicjusz (100 p.)
Strona wygląda całkiem nieźle, aczkolwiek mam parę uwag jako designer :)
Po pierwsze zdjęcia są kiepskiej jakości więc radziłabym je pomniejszyć i wyłączyć animację bo to może drażnić zwłaszcza u osób mających problemy ze wzrokiem lub chorych na nerwicę (przy tworzeniu strony powinno się też uwzględniać takich użytkowników)
Po drugie radziłabym trzymać się jednego schematu kolorystycznego najlepiej nawiązującego do logo, mamy tutaj granat i czerwień do którego można dobrać jeden lub dwa neutralne jak beże czy szarości. Ty wybrałeś niebieski, który nie jest do końca taki jak w logo, co nie do końca dobrze wygląda, chodź oczywiście to też kwestia wyrobienia gustu :)

Na przyszłość jednak dobrze wiedzieć, by oprzeć całą witrynę na kolorach firmowych(jeśli takie są ustalone) lub logo i trzymać się proporcji kolorystycznych. Ja bym np. użyła najmniej koloru czerwonego(dokładnie tego z logo) dla zaznaczenia najważniejszych informacji, inf drugorzędne zaakcentowałabym granatem + neutralne kolory dla tła i długich obszarów tekstu, które nie gryzłyby się z tymi dwoma kolorami( z wyłączeniem czystej bieli i czerni, które mogą drażnić i robią zbyt duży kontrast). Najprościej w tym przypadku bazować na jasnej i ciemnej szarości pilnując optymalnego kontrastu (zbyt duży drażni zbyt mały jest słabo czytelny)

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 maja 2017 przez BeSSeSSt Obywatel (1,190 p.)
No, na pewno nie biały dla menu. W ogóle twoje menu główne jest tam gdzie nie powinno być, wkradł się jakiś błąd (nagłówek przenika przez menu). Co do koloru - chodzi ci o kolory jakich elementów?
komentarz 2 maja 2017 przez Bakr Mądrala (6,850 p.)
Mógłbyś przesłać screena tego menu? u mnie podobnego problemu nie widzę.

Chodzi mi głównie o podstawowy kolor, czyli #3b7fc4. Jakoś mi nie leży nie wiem dlaczego..
komentarz 2 maja 2017 przez BeSSeSSt Obywatel (1,190 p.)

Kolor główny strony, jak dla mnie pasuje (to moje osobiste zdanie). Co do menu:

Nie widać wcale menu (białe na białym?).

A tutaj zaznaczony obszar. No chyba że tak miało być.

komentarz 2 maja 2017 przez BeSSeSSt Obywatel (1,190 p.)
Powiedz mi jeszcze jak duży masz monitor. Ja mam mały, to może być problemem. Musisz dostosować stronę do mniejszych ekranów (mój to 1248x1024).
komentarz 2 maja 2017 przez Bakr Mądrala (6,850 p.)
Mógłbyś napisać na jakiej przeglądarce i w jakiej rozdzielczości tak się dzieje?
komentarz 2 maja 2017 przez liledusty Obywatel (1,430 p.)
U mnie jest wszystko ok. Pewnie dlatego ze jestem na laptopie i mam mniejszy ekran.
komentarz 2 maja 2017 przez BeSSeSSt Obywatel (1,190 p.)
Google Chrome, rozdzielczość jak już pisałem 1248x1024.
komentarz 2 maja 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
U mnie tez wszystko w porządku monitor 2k chrome
0 głosów
odpowiedź 2 maja 2017 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Cześć,

dla mnie kolory są ok. Strona bardzo ładna ;)
0 głosów
odpowiedź 2 maja 2017 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Baguje się, wanish się pojawia na chwilę. (Nie wczytałeś zdjęcia)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 416 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2018 w HTML i CSS przez SZYMII Użytkownik (510 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 126 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2020 w Grafika i multimedia przez NewEraOfPeace Gaduła (4,790 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 162 wizyt
pytanie zadane 31 października 2021 w HTML i CSS przez TOWaD Mądrala (5,700 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...