• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linux - wyświetlenie parametrów wywołania skryptu w pętli for

Object Storage Arubacloud
0 głosów
516 wizyt
pytanie zadane 30 kwietnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez intensick Początkujący (420 p.)
edycja 30 kwietnia 2017 przez Eryk Andrzejewski

Cześć, nie wiem jak poradzić sobie z wyświetleniem parametrów wywołania skryptu skryptu przez pętle. Wiem gdzie leży błąd, ale nie wiem jak go rozwiązać.

#!/bin/bash
for (( i=1 ; $i=$# ; i++ )) ; do
echo $i;
done


Wiem, że to co tutaj robie to po prostu wyświetlam kolejne numery od 1 wzwyż, tyle razy ile jest parametrów skryptu, jednak nie wiem co zrobić, żeby zamiast numerów parametrów wyświetlały się same parametry.

Pozdrawiam.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 1 maja 2017 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)

Jeśli koniecznie chcesz mieć informacje o indeksach parametrów:

#!/usr/bin/env bash
args=( $@ )
for (( i=0; i<$# ; ++i)) ; do
    echo $i": "${args[$i]}
done

Ale jeśli nie, to krócej:

#!/usr/bin/env bash
for arg in $@ ; do
    echo $arg
done

 

komentarz 1 maja 2017 przez intensick Początkujący (420 p.)
Dziękuję ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 541 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2019 w C i C++ przez BezBarwny Użytkownik (700 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 532 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez TheFunny Gaduła (3,420 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 246 wizyt

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...