• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matura przedmiot rozszerzoony - jeden czy więcej ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
808 wizyt
pytanie zadane 30 kwietnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Witam. Jako, że do matury pozostał mi rok, zaczynam przemyslenia (czas najwyższy :D). Mam pytanie dotyczące przedmiotów rozszerzonych. Otóż, gdyby miało mi sie już udać szukałbym drogi w kierunku informatyki, więc wskakiwać na głęboką wode biorąc przynajmniej informatyke i matme na maturze czy może skupić się na samej matematyce i dobrze ją napisać ? Nie wiem, czy sama matematyka wystarczy, pytając o informatykę nauczyciele próbują mi nie wprost wyjąc ten pomysł z głowy, jakoś niechętnie odpowiadają i nie wiem co z nią.

Myślałem też nad angielskim, ale czy warto idąc na techniczne studia ? Nie chciałbym zbyt dużo materiału, a uczeń ze mnie też na poziomie 4.0 więc 3 przedmioty to byłoby już za wiele.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 30 kwietnia 2017 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
wybrane 1 maja 2017 przez czujek22
 
Najlepsza

Najlepszą wskazówką będzie popatrzenie na warunki rekrutacyjne na różnych uczelniach - akurat za niedługo ruszy cała machina rekrutacyjna więc się wstrzeliłeś i zobaczysz czego wymagają, co jak się liczy, fajnie jakbyś wybrał parę możliwości gdzie chciałbyś się dostać i się podpasował. Z tego co mi wiadomo to matma i angielski koniecznie na rozszerzeniu bo te dwa przedmioty liczą się wszędzie i jest spora różnica pomiędzy podstawą a rozszerzeniem (zwykle punkty z rozszerzenia mnoży się x2 a z podstawy x1 ale to zależy gdzie) a oprócz tego fizyka albo informa byłaby wskazana. Zobacz jak gdzie, co się liczy, co mniej i miej na uwadze że jak popatrzysz na uczelnie to na informe prawie wszędzie są największe progi spośród dostępnych kierunków więc trzeba się spiąć i pójście w minimalizm może nie wystarczyć

 

A i jak mówisz że angielskiego nie biorą pod uwagę to nie wiem na strony jakich uczelni patrzyłeś .... Generalnie jak chcesz podziałać w informatyce to pierwszy język jakiego powinieneś się nauczyć to angielski, potem można myśleć o C++, Javie, czy co tam chcesz wink

 

A i co do tego podpasowania jak wybierzesz uczelnie to ogarnij czy nie ma na niej jakiegoś konkursu gdzie można wygrać indeks - organizuje to parę politechnik, AGH ma swój diament, mógłbyś spróbować - jest to sposób żeby się dostać z jednym przedmiotem

komentarz 30 kwietnia 2017 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Czyli rozszerzone angielski + informatyka/matematyka to "must have" ?
1
komentarz 1 maja 2017 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
angielski + matematyka na rozszerzeniu to podstawa - przynajmniej moim zdaniem, ale sam popatrz na punktacje (te przedmioty są wszędzie i rozszerzenie liczy się x2) a z resztą się dopasuj, tak jak mówiłem, najlepiej by było już na początku trzeciej klasy mieć coś wybrane - jakieś parę uczelni (i kierunków) i się dopasować do nich, są uczelnie gdzie matma i angol wystarczą (AGH), są takie gdzie jeszcze fizykę/informatykę trzeba (chyba uniwersytet wrocławski) a są i takie gdzie i polski się przyda (uniwersytet warszawski)
komentarz 1 maja 2017 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Ok, dzięki za informacje. Jeszcze takie pytanie: Wiadomo jak jest z rekrutacją na kierunku informatycznym ? Chodzi mi o popyt na studentów, dużo ich jest ?
komentarz 2 maja 2017 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
Zwykle uczelnie prowadzą ranking  "ilość kandydatów na jedno miejsce" - wpisz to w google + nazwę uczelni i powinna wyskoczyć tabelka, myślę że o to Ci chodzi
komentarz 2 maja 2017 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
A czy np. w AGH progi punktowe to są odpowiedniki tego wskaźnika rekrutacji obliczanego z punktów z matury? Jeśli tak to próg na informatyke jest drastycznie wysoki. (Oczywiscie to tylko 1 uczelnia)
1
komentarz 2 maja 2017 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)

Wszystko jest dokładnie napisane na stronie i rzeczywiście próg jest wysoki a dodatkowo raczej Cię nie pocieszę (a może smiley) stwierdzając, że w tym roku zmodyfikowali troszkę regulamin i wszyscy laureaci olimpiady o diamentowy indeks AGH mają wejście WSZĘDZIE poza kolejką (a jest ich sporo) więc w tym roku próg na topowe kierunki (WIET) może jeszcze podskoczyć, zobaczymy, niemniej jednak jak myślisz o tej uczelni to radzę pobawić się w tą olimpiadę (jak nie to też jak najbardziej zachęcam bo  jest to całkiem dobre przygotowanie do matury) - całkiem przyjemnie jest mieć wejście na niezłą uczelnie już przed maturą - niektóre inne uczelnie też coś takiego robią popatrz, poszukaj

0 głosów
odpowiedź 30 kwietnia 2017 przez niezalogowany
A zobacz w okolicy twojej a jak nie to gdzieś dalej w ofericie szkoł wyższych jakie mają wymagania na kierunku informatyka. I będziesz wiedział co ci potrzebne, żeby studiować informatyke

Angielski jasne że trzeba zwłaszcza na informatyce.
komentarz 30 kwietnia 2017 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Ale matury z angielskiego nie biorą nigdzie pod uwagę na studiach technicznych (tak mi się wydaję), a więc zdawałbym go tylko dla siebie, a że w moim przypadku byłby to stracony czas na przygotowanie się więc nie wiem czy warto.

Na większości interesujących uczelniach w przedmiotach głównych istnieje zapis matematyka lub informatyka lub fizyka
komentarz 30 kwietnia 2017 przez niezalogowany
Czy to na kanale pana Mirosława Zelenta czy gdzieś indziej usłyszysz/ przeczytasz że angielski to podstawa. Tym bardziej jak chcesz zostać inforamtykiem.
komentarz 30 kwietnia 2017 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Dobra, zdaję sobię z tego sprawę, że w życiu mi na pewno będzie potrzebny jednak tutaj bardziej interesuje mnie wybór odnośnie matury
komentarz 30 kwietnia 2017 przez niezalogowany
To sam sobie odpowiedziałeś "matematyka lub informatyka lub fizyka".

Pozdrawiam

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 795 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 433 wizyt
pytanie zadane 5 października 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez rino Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 562 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...