• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Projekt - prosta symulacja zwierzaków

Object Storage Arubacloud
+5 głosów
531 wizyt
pytanie zadane 29 kwietnia 2017 w Nasze projekty przez criss Mędrzec (172,590 p.)

Chciałbym się podzielić mniej-więcej (bo nie do końca wg instrukcji) projektem na uczelnie. Nic ambitnego to nie jest i optymalizacja ledwo dycha, ale koniec końców wyszła fajna rzecz. Przy okazji chciałbym sprawdzić jak to działa na waszych komputerach, bo całość jest napisana w mojej autorskiej bibliotece (co też ma pewnie wpływ na "optymalizacje" :D). Niestety skompilowane tylko pod Windowsa i przepraszam was najmocniej, ale nie będę próbował teraz tego kompilować pod Linuxa.

Projekt jest prostą symulacją zwierzaków i roślin rozmnażających się i zabijających się nawzajem. A w tle jest sobie coś w rodzaju układu słonecznego... Erm tak właśnie. Całkiem ciekawie się to ogląda, bo zwierzaki potrafią tworzyć całkiem rozbudowane scenariusze (zdarzyła mi się np. olbrzymia wojna między dwoma gatunkami). Całość jest dość szczegółowo opisana na githubie (link poniżej). Jest też oczywiście kod, instrukcja (wg której miał być wykonany projekt) i jeden screenshot.

Kod nie jest najpiękniejszy i jestem tego świadom (najbrzydszy też nie :D), ale chętnie wysłucham (przeczytam?) co można by zrobić lepiej.

Github

Download (dropbox)

Do odpalenia na pewno wymagana jest karta graficzna (i sterowniki :D) ze wsparciem OpenGL co najmniej 3.3.

Biblioteka o której wspomniałem na pewno nie jest jeszcze oddana do publicznego użytku. Jakby się postarać, to może i by się dało z niej korzystać (w sensie ktoś poza mną :D), ale ciężko ze względu na brak eksportu do chociażby dll czy brak jakiejkolwiek dokumentacji. Jak będzie się czym chwalić - dam znać.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 29 kwietnia 2017 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
A może jakiś filmik z przedstawieniem dla leniwych :D ? Możliwe, że nie potrzebujesz klasy dla każdego zwierzęcia.
komentarz 29 kwietnia 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)

Możliwe, że nie potrzebujesz klasy dla każdego zwierzęcia. 

Pewnie nie, ale to był wymóg projektu :P 

+1 głos
odpowiedź 29 kwietnia 2017 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
U mnie śmiga. Jak popatrzyłem na szybkość obrotu Ziemii wokół własnej osi to mnie zastanawia trochę, czy oby ciutek nie za szybko.

Tylko trochę nie rozumiem tego co tam się dzieje, jakieś ufoludki walczą z truskawkami ciągle. :D
komentarz 30 kwietnia 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
W sumie nie interesowało mnie to za bardzo jak szybko się kręci ani jakikolwiek związek z rzeczywistością  (orbita i stosunek wielkości też się nie zgadza), ale stawialbym ze raczej za wolno  (powinna się wokół własnej osi obrócić ok 365 razy w czasie jednego obrotu w okół słońca).

Opis tego co się dzieje jest w readme na githubie, ale specjalnego celu to nie ma. :D

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 434 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2020 w C i C++ przez kielek123 Nowicjusz (150 p.)
+5 głosów
0 odpowiedzi 292 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2022 w Nasze projekty przez wojtek_suchy Mądrala (6,880 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 568 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2019 w C i C++ przez Pirat150 Nowicjusz (120 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,562 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...