• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed problemy z routerem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
119 wizyt
pytanie zadane 29 kwietnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez SoDoIt Obywatel (1,190 p.)
zamknięte 30 kwietnia 2017 przez SoDoIt
Witam, ostatnio zakupiłem router tp linka model TL-WR843N i zamieniłem starego(wr740n) na nowego zamiast i skonfigurowałem. Problem jest w tym iż nowszy model ma mniejszą prędkość niż stary... stary( 6-6,3mb/s) a nowy (5,5,-6,0mb/s) w zależności od pory dnia pogody ; internet radiowy jakieś porady ?
komentarz zamknięcia: chyba jest odpowiedź ;v

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 29 kwietnia 2017 przez niezalogowany
Wina jest połączenia antena maszt nadajnika. Gdyż współczesne rutery mają przepustowości 100MB/s tak samo jak karty sieciowej (lub 1GB). Autonegocjacja zachodzi pomiędzy kartą a ruterem. I tu w parametrach się nie zmienia. Po prostu na drodze między anteną odbiorczą a nadajnikiem muszą występować jakieś przeszkody typu drzewa. A na to może też wpływać pogoda (mam ruter bezprzewodowy huawei na simke i u niego jak zachmurzone niebo gorszy dużo zasięg jest).
komentarz 30 kwietnia 2017 przez SoDoIt Obywatel (1,190 p.)
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale jest tak. Internet z miasta leci do mojej miejscowości konkretnie do odbiornika ... na kościele .. skąd rozsyłane łącze jest do mojego odbiornika ... (od kościoła do mnie jakiś niecały kilometr) a z tamtąd kablem do routera ;d
komentarz 30 kwietnia 2017 przez niezalogowany
Coś w tym stylu. A spadek prędkości upatrywałbym w czyms rosnącym pomiędzy nadajniekiem a twoim odbiornikiem w domu. Przykładowo, mój sąsiad miał sygnał radiowy gdyż pomiędzy odbiornikiem a nadajnikiem nie było drzew. Natomiast na drodze pomiędzy moim domem a nadajnikiem drzewa były i lipa. Ale często właśnie tak jest że z początku jest, a z czasem rozrastają się zakłócając sygnał. Bo moim zdaniem ruter tu nic nie jest winien.
0 głosów
odpowiedź 29 kwietnia 2017 przez leemish Użytkownik (780 p.)
Na jakiej częstotliwości puściłeś wi-fi?

w radiowym dużo zależy od pogody i od lokalizacji  w pomieszczeniu. postaw go przy oknie, powinno być lepiej
komentarz 29 kwietnia 2017 przez SoDoIt Obywatel (1,190 p.)
częstotliwość jest chyba tylko 2,4 GHz :.: ogólnie te kanały i  ich szerokości mam na auto.
Ok to spróbuje go przestawić bo tak teraz myślę .. stoi pod biurkiem obok komputer szafki, głośniki .. chyba to go przytłacza ;d

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 96 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2021 w Sieci komputerowe, internet przez nielot Obywatel (1,270 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 344 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 804 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...