• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Technik informatyk vs Technik logistyk

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,117 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez MrRozgunek Użytkownik (810 p.)
Witam, mam problem w wyborze szkoły lepiej udać się na kierunek technik informatyk czy technik logistyk?

1. Co jest bardziej opłacalne?

2. W którym zawodzie łatwiej będzie mi znaleźć pracę?

3. Który kierunek jest łatwiejszy pod względem nauki?

Dodam, że mam wadę wzroku (nie małą) oraz problemy z kręgosłupem.

Z góry dziękuję za każdą pomoc w wyborze.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 28 kwietnia 2017 przez kejm_ Bywalec (2,310 p.)
W technikum informatycznym Twoja wada nie jest problemem, ponieważ i tak byś się jej nabawił ;D Wiem co mówię, jestem inżynierem IT, obroniłem prace w tym miesiącu i tak się składa iż moje doświadczenie obejmuje również technikum informatyczne.

Co do Twojego pytania..."3. Który kierunek jest łatwiejszy pod względem nauki?" wyklucz to pytanie jeśli chcesz coś w życiu znaczyć, to złe podejście. Wszystko jest trudne na początku, a co jest trudniejsze przynosi większe efekty na końcu.

Cóż postawiłbym na inf. Ponieważ da Ci możliwość poznania świata IT, co jest piękne szczególnie dla ludzi, których pasją jest nauka. Kocham się uczyć, a programowanie pokazuje mi dziedzinę, w której ciągle mogę rozszerzać horyzonty poznania.

Nie wiem czy moja wypowiedź pomoże CI podjąć tą ważną decyzje, ale mam nadzieję iż trochę wiedzy przekazuje.

Pozdrawiam.
komentarz 28 kwietnia 2017 przez MrRozgunek Użytkownik (810 p.)

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Tak naprawdę skończyłem wszystkie kursy Pana Mirosława Zelenta i wciągnąłem się trochę w programowanie webowe i stworzyłem kilka projektów między innymi: http://kujawynaroli.cba.pl/ czy też prostą stronę na "kafelkach": http://spalinowetrabki.cba.pl/  Znam języki takie jak Turbo Pascal, C++, HTML, CSS, JS, Processing. Informatyką interesowałem się od małego, ale przez ostatnie kilka miesięcy zniechęciłem się i tak naprawdę nie wiem co mam zrobić.(Najbardziej interesuje mnie samo programowanie)

Również pozdrawiam!

komentarz 28 kwietnia 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
najlepiej to wybierz to co Ci serce podpowiada :D
nie patrz, co jest bardziej opłacalne, nie zastanawiaj się czy będzie po tym praca, albo czy jest dużo nauki
jak nie będziesz chciał się uczyć to po żadnym zawodzie nie znajdziesz pracy ;)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 803 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 265 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...