• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Logowanie w php

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
173 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2017 w PHP przez Yorweth Obywatel (1,310 p.)
Witam

Na zajęciach pracujemy nad witrynami i dostałem zadanie żeby do swojej podpiąć logowanie.

Rejestracje mam która wprowadza login i haslo do bazy danych SQL, teraz potrzebuje aby dzieki nim mozna bylo sie zalogować.

Jeśli jeszcze można to proszę o pomoc z jedną opcją. Po zalogowaniu aby udostępniała się opcja "konta użytkownika" czyli powiedzmy, że po zalogowaniu

pokazuje się nam dodatkowa opcja na pasku nav. ewentualnie zeby dopiero po zalogowaniu stala się dostępna że można w nią wejść, a wcześniej jest zablokowana

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2017 przez Chess Szeryf (76,710 p.)

Napisz if'a, który będzie sprawdzał, czy dany użytkownik istnieje. Jeśli istnieje to dany user powinien się zalogować do witryny. Ten if możesz połączyć oczywiście z pętlą, która będzie sprawdzać istniejącego użytkownika w bazie.

Jeśli użytkownik zalogował się pomyślnie, to niech pokaże się link (konto użytkownika). Pod linkiem tym powinna kryć się podstrona, która ukazuje informacje o koncie. Oczywiście na każdej z podstron powinien być ten link do konta użytkownika zrobionego chociażby poprzez sesje.

komentarz 27 kwietnia 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)

Pytanie do ciebie za 100 pkt.

Ilu możesz mieć użytkowników z podanym loginem i hasłem?

komentarz 27 kwietnia 2017 przez Chess Szeryf (76,710 p.)
edycja 27 kwietnia 2017 przez Chess

Ilu możesz mieć użytkowników z podanym loginem i hasłem?

Odpowiem najpierw bez google'owania.

Unikalny rekord z podanym loginem i hasłem można mieć tylko jeden.

Natomiast wszystkich rekordów:

Można mieć tylu użytkowników z loginem i hasłem, ilu zmieści się w całej tabeli lub bazie danych.

Po google'owaniu:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1009271.html

https://dev.mysql.com/doc/refman/5.7/en/full-table.html

http://forum.webhelp.pl/php-i-bazy-danych/pojemnosc-bazy-i-tabeli-mysql-t213187.html

 

1
komentarz 27 kwietnia 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Skoro może być tylko jeden to po jaką cholerę tam pętla?

Jest użytkownik albo go nie ma.
komentarz 27 kwietnia 2017 przez Chess Szeryf (76,710 p.)

po jaką cholerę tam pętla?

Żeby sprawdzała, czy użytkownik istnieje, jeśli istnieje to niech zaloguje user'a do serwisu.

2
komentarz 27 kwietnia 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
I pętla wykona jeden obrót tak? więc pytam, po co ta pętla?

zrozum wreszcie, LOGIN I HASŁO ZAWSZE JEST UNIKALNĄ KOMBINACJĄ. Wyciągasz jeden rekord, albo w ogóle. Jeżeli coś trafiłeś to znaczy, że użytkownik podał włąściwe dane;]

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 138 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 608 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 275 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2021 w PHP przez BarSki13 Obywatel (1,250 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...