• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matura z informatyki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
486 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Triker Nowicjusz (180 p.)
Witam, wraz z profesorem od inf, z ktorym poza lekcyjnie przygotowuje sie do matury(na lekcjach poziom jest zbyt niski) stoimy przed wyborem ksiazki do dalszej nauki ktora przygotuje mnie do matury calosciowo, a nie tylko z danego zagadnienia(np tylko z programowania)macie jakies propozycje takich ksiazek?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2017 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Czytałem "Informatyka Europejczyka" i w sumie mogę polecić.
komentarz 27 kwietnia 2017 przez Triker Nowicjusz (180 p.)
Tak tez o niej myslalem, ale to nie jest nowa ksiazka, myslisz ze zagadnienia w niej opisane beda nadal aktualne na maturze 2018?
komentarz 27 kwietnia 2017 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Nie wiem czy będą aktualne, nie śledzę na bieżąco zakresu materiału maturalnego. Na egzaminie praktycznym zawsze są zadania z Excela, Accessa i programowania - musisz więc znać trochę funkcji wbudowanych w arkusz kalkulacyjny oraz to do czego służy Access i jak go wykorzystać - kwerendy, zapytania, wrzucanie do niego bazy danych z Excela itp. Co do zagadnień na programowanie jest już kilka takich tematów na forum.

Matura teoretyczna to zagadnienia z podręczników przygotowujących do kwalifikacji technik informatyk. Jeśli masz jeszcze rok to zachęcam do zapoznania się, są to 3 podręczniki, po których zdobędziesz solidne podstawy i na pewno nie będziesz miał problemów na maturze.

Plus oczywiście algorytmika, pisanie pseudokodu, struktury danych.
komentarz 27 kwietnia 2017 przez elslawko Nowicjusz (200 p.)
Obawiam się, że na jednej książce się nie skończy. ..  musisz przygotować sobie dziedziny, które potrzebujesz na maturę i tak szukać książek do nauki. Choć nie lekcewaz tutoriali.  Czasem punkt widzenia kogoś innego, jak ktoś to rozumie pomoże tobie coś zrozumieć szybciej.

 

Bardzo dobrze ze masz nauczyciela z którym możesz pezefiltrowac materiały.
komentarz 27 kwietnia 2017 przez Triker Nowicjusz (180 p.)
Dzieki za dobitna odpowiedz, ale jeszcze jedno pytanie co do tych ksiazek technika informatyka, jakakolwiek ksiazka wykorzystywana w tech. Sie nada, czy masz jakies specjalne na mysli?
komentarz 27 kwietnia 2017 przez elslawko Nowicjusz (200 p.)
Jeżeli chodzi o mnie ja trzymam się zasady.  Kupuj jedną książkę, przerabiam ja i kupuje wtedy następną.  Ja przejechałem się ostatnio na tym ze kupuje 4-6 książek co 3 miesiące, na promocji w helion,  a przerabiam jedną bądź w ogóle bo nie mam czasu i się czuje z tym źle.

 

Teraz mi idzie znacznie lepiej.  Ale lepiej porozmawiaj z nauczycielem.  I ustalcie wspólnie co potrzebujecie.

 

Powodzenia

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 280 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Igor515 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 798 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 173 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez polandonion Mądrala (7,040 p.)

92,556 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...