• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ograniczona łączność internetowa na Windows 10

Object Storage Arubacloud
0 głosów
900 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez maxmeister Użytkownik (540 p.)

Hej wszystkim. Mam dziwny problem z ograniczoną łącznością z internetem w systemie operacyjnym Windows 10.

  • Firefox nie wyświetla żadnej strony (nic się nie pokazuje, a na zakładce jest napis 'Ładuję' i nic się nie zmienia)
  • Chrome podobnie nie wyświetla żadnej strony poza google.pl; z wyszukiwarki mogę skorzystać
  • Skype nie może się połączyć z netem
  • Programy antywirusowe nie mogą połączyć się z netem
  • Aktualizacje Windows nie mogą połączyć się z netem
  • Steam nie może połączyć się z netem (oprócz komunikatora)

Wszelako, łączność internetowa jest:

  • Komputer uzyskał połączenie z siecią wifi i system nie znajduje żadnych problemów
  • Otwiera się strona google.pl w Chrome
  • Działa komunikator Steam - piszę do ludzi i otrzymuję odpowiedzi
  • Wpisuję w wierszu poleceń ping www.onet.pl i otrzymuję zwrotki (0% loss)

Na moim drugim systemie operacyjnym, Ubuntu, oraz na telefonie komórkowym wszystko działa bez zarzutu. Przeskanowałem Windows 10 wszelkimi programami jakie miałem pod ręką, tzn.

  • Malwarebytes
  • AVG
  • AdwCleaner
  • CCleaner

Nic nie wykrywa. Nie pomaga też resetowanie routera.

Nie wiem co jeszcze mógłbym zrobić. Będę wdzięczny za pomoc i porady....

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 27 kwietnia 2017 przez niezalogowany
hmmm  a jaki masz antywirus? bo może on blokuje port 80. Miałem podobnie. Nie chodził w ogóle internet, nie wiadomo czemu. Z głupia wyłączyłem antywirus i chasa.

Skejp i przeglądarki działaja na porcie 80. I jego blokowanie przez antywirus MOŻE takie skutki powodować.
komentarz 27 kwietnia 2017 przez maxmeister Użytkownik (540 p.)
Wygląda na to, że masz rację. Wyinstalowałem AVG i zaczęło działać jak należy. Na liście programów był podany powiązany z AVG program, który miał datę instalacji w dniu, w którym przestał działać mi internet. Nie wiem skąd się wziął, antywirus chyba sam mi zainstalował. Teraz tylko pytanie, jakiego antywirusa używać...

Dziękuję za pomoc!
0 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2017 przez Szejk Obywatel (1,510 p.)
sprwadz czy ci pinguje w konsoli   w cmd  napisz na początku     ping wp.pl     jeżeli nie będzie ci pingować sprawdz   znów ping 212.77.98.9   jeżeli w tedy zacznie to wiadomo ze przeglądarka nie tłumaczy ci DNS-ów
komentarz 27 kwietnia 2017 przez Szejk Obywatel (1,510 p.)

a sorki nie przeczytałem do końca ale i tak uważam ze to wina DNS napisz dnsy google    . wpisujesz to we właściwościach twojej karty..    Protokół internetowy w wersji 4.  i przypisz tam te dns  i zobacz czy działa

  • 8.8.8.8
  • 8.8.4.4
komentarz 27 kwietnia 2017 przez maxmeister Użytkownik (540 p.)

Dzięki za odpowiedź. Poniższe rozwiązanie podane przez kolegę anonymus27 było skuteczne.

komentarz 28 kwietnia 2017 przez niezalogowany
Miło że mogłem pomóc. Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 92 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 767 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 287 wizyt

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,638 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...