• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop do programowania 2017 - zakup na najbliższe 10 lat

Object Storage Arubacloud
0 głosów
6,995 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez PawelTul Nowicjusz (190 p.)
Cześć,

Moje pytanie skierowane do osób które siedzą dłużej w temacie programowania. Szukam komputera dobrego do szeroko pojętego programowania. Dotychczas pracowałem jak inżynier budowy i komputer służył mi głownie do programów typu AutoCad i pakiet office. Zamierzam spełnić jedno ze swoich marzeń i zacząć programować. Chcę zapisać się na intensywny kurs programowania i z tym związane jest moje pytanie - JAKI LAPTOP KUPIĆ ?

System - jedyny system operacyjny na jakim pracowałem to WINDOWS.

Proszę o odpowiedź co polecacie oraz krótki opis dlaczego tak. Fajną opcją będą odpowiedzi poparte doświadczeniem oraz własnymi przemyśleniami.

Cena generalnie nie gra roli ale zależy mi na odpowiednim stosunku ceny do zadań, które ma spełniać komputer.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
komentarz 26 kwietnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Wystarczy ten co masz.
komentarz 26 kwietnia 2017 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)
Popieram :-)

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 26 kwietnia 2017 przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)
Na 10 lat to ja nie wiem czy pochodzi tyle teraz producenci stosują triki ze części spują się bardziej
0 głosów
odpowiedź 26 kwietnia 2017 przez Q_Nick Mądrala (5,010 p.)
Zależy w czym i co chcesz programować. Ja bym najbardziej polecał Macbooka, choć nie wiem czy i one aż tyle lat wytrzymają. Nie są wybitnie wydajne, ale są dopracowane i system jest w miarę prosty do obsługi, a za to dobrze zoptymalizowany i podziała ładnych parę lat na tych samych podzespołach.
0 głosów
odpowiedź 26 kwietnia 2017 przez PawelTul Nowicjusz (190 p.)
Panowie, chcę kupić nowego laptopa...Mój obecny sprzęt jest już dość mocno wysłużony (reklama z wynoszeniem eksponatu z muzeum) OS X czy Windows ? Ram 4, 8, 16, 32 ? Dysk SSD jaka pojemność ? Procesor i3, i5, i7 ? Karta graficzna ma znaczenie ? Wymieniam laptopa i chciałbym kupić taki który podziała i nie będzie z nim problemu przez jakieś 5 lat. Apple ? - warto nie warto z punktu technicznego nie z lansu .
komentarz 26 kwietnia 2017 przez Q_Nick Mądrala (5,010 p.)
Jak na mój gust Apple warto jak zależy Ci na długim czasie pracy na baterii i jakości. Jak chcesz coś bardzo wydajnego, niedrogiego i do grania to nie warto.

SSD bardzo fajna opcja i wiadomo: im więcej tym lepiej, w sumie tak samo z RAMem, ale minimum moim zdaniem teraz to 4GB a optymalnie to 8GB.
1
komentarz 27 kwietnia 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
Raczej minimalnie 8, a optymalnie 16
0 głosów
odpowiedź 26 kwietnia 2017 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

Teraz masz PC-ta a potrzebujesz mobilnego laptopa?
Na pewno wygodna klawiatura czyli 14,0"-15,6" nie mniejszy, najlepiej z wyższych serii biznesowych jeśli zależy ci na wytrzymałości nie bezawaryjnej pracy.
 

Zestawienie polecanych laptopów

0 głosów
odpowiedź 26 kwietnia 2017 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
Do programowania moim zdaniem zwykły laptop : z skupieniem się głównie na ekranie, żeby pasował do Ciebie, jednak powiem ze lepiej mieć większy dodatkowo, warto mieć na uwadzę panel "KLAWIATURY" aby był dla nas optymalny, ja np musiałem zmienić z DELL'A na inną firme, bo dell miał to do siebie że klawiatura byla wyjatkowo mala na moje paluchy i tzw "zgrabniejsza" co przy szybkim klepaniu powodowalo u mnie problemy.

 

No i co ważne: dysk SSD- serio, doceniam teraz jak korzystamy z wielu projektów w oparciu o bazy danych i wirtual maszyne, ssd mega przydaje sie przy testach/debugowaniu i pracy to tyle ode mnie

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 691 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2018 w Sprzęt komputerowy przez pawelwch Użytkownik (880 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 289 wizyt
pytanie zadane 30 października 2021 w Sprzęt komputerowy przez Początkujący Pączek Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 473 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2019 w Sprzęt komputerowy przez Zbikson Nowicjusz (240 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...