• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Baza Danych ksiegarnia problem

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
465 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2017 w SQL, bazy danych przez FocuSsmok Początkujący (450 p.)

Witam, Proszę o jak najszybszą pomoc ponieważ nie mogę sobie poradzić z pewnym problem. Tworzę bazę danych w accessie i nie wiem jak wyliczyć wartość całego zamówienia :( Jak widać na poniższym obrazku, klient kupuję kilka książek i chciałbym w polu wartość zsumować wszystkie książki które zamówił lecz niestety nie wiem jak :( Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

komentarz 25 kwietnia 2017 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)
edycja 26 kwietnia 2017 przez Michał Kazula
sum(Cena) where id_zamówienia = coś_tam :-)

 

komentarz 25 kwietnia 2017 przez FocuSsmok Początkujący (450 p.)
Niestety to nie jest chyba takie proste jak się wydaje :( Ja chciałbym w polu Wartosc wyliczać wszystkie ceny dla danego zamowienia. Czyli majac zamowienie o indeksie 1 zliczalo te ceny ksiazek podanych o tym id_zamowienia i umieszczało tą sumę w polu wartosc. Niestety nie mam pomyslu jak to zrobic :( Probowalem kwerenda aktualizujaca, ale nic z tego.
komentarz 26 kwietnia 2017 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,880 p.)
Czekaj czyli chcesz dodac nowa kolumne po wywolaniu kwerendy? Bo nie rozumiem
komentarz 26 kwietnia 2017 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)
select sum(Cena) from group by id where id_ = 1

Link

komentarz 26 kwietnia 2017 przez FocuSsmok Początkujący (450 p.)
Chcę aktualizować pole Wartosć w tabeli Zamowienia na podstawie zamowionych ksiazek dla dla tego zamowienia. Mam relacje wiele do wielu miedzy tabela Ksiazki i Zamowienia, tabela łącznikową jest tabela Zamowienia_Ksiazki w ktorej mamy id_zamowienia klucz obcy tabeli Zamowienia, ISBN klucz obcy tabeli Ksiazki i pole ilosc oraz Cena ktore jest aktualizowane przez kwerendę biorąc cenę danej książki i mnożąc razy ilość. Ja chciałbym aby pole wartość sumowało Pole Cena z tabeli Zamowienia_ksiazek dla danego id_zamowienia i umieszczalo wynik w polu Wartosc.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 236 wizyt
pytanie zadane 16 października 2019 w SQL, bazy danych przez 0100Kacper Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 930 wizyt
pytanie zadane 5 października 2018 w SQL, bazy danych przez marekmarekmarek Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,282 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...