• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matura z informatyki - mój zbiór przydatnych funkcji w Javie

Object Storage Arubacloud
+14 głosów
1,107 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2017 w Nasze poradniki przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)

Przeklepałem już trochę zadań maturalnych z informatyki i zrobiłem wpis na blogu z przydatnymi funkcjami w Javie, które do tej pory używałem. Zajrzyjcie. Może komuś coś się przyda do matury.

Dajcie znać jeśli znacie jakieś inne lub lepsze/szybsze niż te które zaprezentowałem. Jeśli uzbieram jeszcze więcej to dodam kolejny wpis przed matura ;) Jak znajdę czas, to może jeszcze jakieś algorytmy dorzucę.

Matura z informatyki - Java - Codeboy blog

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
Co jest? Nie ma tu maturzystów czy wszyscy wybrali C++? :D
komentarz 27 kwietnia 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Ja piszę w Javie ale nie mam nic do dodania. Z ważnych wskazówek nie z programowania mogę dodać że w Accessie robienie kwerend graficznie jest o wiele szybsze niż pisanie w SQL, a w excelu warto znać funkcję "Dane/analiza symulacji"
komentarz 27 kwietnia 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
Ta, kreator robi robotę :D
A co do funkcji w excelu to się jeszcze nie spotkałem, sprawdzę ;)
komentarz 28 kwietnia 2017 przez MajsterKark Nowicjusz (220 p.)
haha, no w sumie do Javy trzeba dojrzeć. Bo wielu albo z czasem do niej się przekonuje, ale też albo się to polubi albo nie taka  sprawa tego jezyka
0 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2017 przez Maniti Obywatel (1,220 p.)

przydatne bardzo

niżej zamieściłem alternatywne metody odczytu zapisu i do pracy z kolecjamismiley

    //odczyt
    public static List<String> read(String fileName) {
        Stream<String> stream = null;
        try {
            stream = Files.lines(Paths.get(fileName));
        } catch (IOException e) {e.printStackTrace();}
        return stream.collect(Collectors.toList());
    }
    //zapis
    public static void write(String fileName, List<String> list) {
        try(PrintWriter out = new PrintWriter(fileName)) {
         list.forEach(out::println);
         out.close();
        } catch (IOException e) {e.printStackTrace();}
    }

        Collections.swap(list, i, j);
        Collections.sort(list);
        Collections.reverse(list);

powodzenia na maturze, mam nadzieje że oboje zdamy dobrze :D

komentarz 27 kwietnia 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Zapisywanie do pliku raczej nie będzie potrzebne bo zwykle w treści nie ma napisane "program ma zapisywać wyniki do pliku".
komentarz 27 kwietnia 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
Właśnie też się zastanawiałem czy te programy muszą zapisywać dane do pliku czy możemy po prostu przekopiować wyniki z konsoli, ale podobnie jak Kubenowi, wydaje mi się, że nie jest to narzucane przez zadanie.

Również powodzenia życzę :D
komentarz 27 kwietnia 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Tak samo zwykle jest napisane " przy użyciu dostępnych narzędzi informatycznych wykonaj polecenia" - ja to rozumiem tak że na siłę można by było liczyć to kalkulatorem, tylko wtedy tracimy punkty bo oceniany jest wynik i sposób wykonania.

Teraz naszła mnie myśl - jakaś przeglądarka zawsze jest więc to i w JavaScript szłoby zrobić jako tako.
komentarz 27 kwietnia 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
O kurde :D ciekawe czy kiedyś ktoś tak zrobił ^^ Ale do wyboru w sumie mieliśmy konkretne technologie, więc raczej by nie przeszło
komentarz 28 kwietnia 2017 przez theochse Obywatel (1,310 p.)
Czy za wypisanie wyników w konsoli i skopiowanie ich do pliku jest mniej punktów, niż za zapisanie bezpośrednio do pliku? Kuben podał przykład z kalkulatorem i się zacząłem zastanawiać :D
komentarz 28 kwietnia 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Dopóki nie jest napisane, że program ma zapisywać do pliku to możesz raczej skopiować. W szczególności, że treść zadania nie mówi również czym masz je rozwiązać, z excela czy z Accessa nie dopiszesz do pliku wyników (chyba że o czymś nie wiem) tak więc jesteś "skazany" na kopiowanie.
komentarz 28 kwietnia 2017 przez theochse Obywatel (1,310 p.)
Racja, dzięki! :)
0 głosów
odpowiedź 28 kwietnia 2017 przez MajsterKark Nowicjusz (220 p.)
dzieki! na pewno się przyda

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,540 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 2,501 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 454 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2018 w Nasze poradniki przez Chrzanek Użytkownik (830 p.)

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,941 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...