• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Egzamin technik informatyk

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,019 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2017 w Egzaminy zawodowe przez Galit Początkujący (280 p.)
Czy opłaca się robić technika w szkole policealnej? Czy lepiej przeznaczyć czas na coś innego. W momencie gdy zaczynam swoją przygodę z IT. I póki co Sam uczę się C++ i HTML5 CSS.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 24 kwietnia 2017 przez niezalogowany
Ja robię  technika w policealnej. I moim zdaniem bardzo się opłaca. Wszystko zależy też na jakiego wykładowce trafisz. JA trafiłem na wykładowce z pasją który jest pozytywnie zakręcony. Tam podstaw HTMLu 5 nauczysz sie i CSSa, baz danych itd.
komentarz 25 kwietnia 2017 przez Galit Początkujący (280 p.)
To masz farta bo mój nauczyciel po 3 lekcjach nie przekazał mi niczego. Na pierwszych​ zajęciach przez 3 h odezwał się 2 razy i tylko kazał czytać specyfikację albo robić egzaminy. Tzn właściwie to nawet nie kazał xD. A jak przyszedł Linux i spytałem się o komendy to powiedział że samemu muszę się nauczyć a chwilę później widziałem na jego lapku jak szuka w necie ich XD

także dobrze wiedzieć że po prostu źle trafiłem
komentarz 25 kwietnia 2017 przez niezalogowany
hahaha to zajebistego miałeś nauczyciela. Ja złego słowa nie powiem o swoim nauczycielu w szkole policealnej. Projektował on strony róznym firmom strony, więc mówił na konkretnych przykładach i praktycznie non stop mówił, tłumaczył czy aby rozumiemy.

Po prostu gościu z pasją :)

A inni nauczyciele też nawet w porządku. Tłumaczyli i wymagali :)
komentarz 26 kwietnia 2017 przez Galit Początkujący (280 p.)
A powiedz mi na których zajęciach, semestrze, roku zaczynałeś uczyc się HTMl, CSS ogólnie kodowania ? Bo bym przeszedł się po szkołach w okolicy i dowiedział się może gdzieś mogę wejść na weekend jako wolny słuchacz. Bo ta nauka w domu samemu czuje że nie przynosi tyle efektu ile powinna :)
komentarz 26 kwietnia 2017 przez niezalogowany
Na drugim semestrze miałem zajęcia z kodowania. Pierwszy semestr były systemy operacyjne, urządzenia techniki komputerowej i chyba angielski.

Jako wolnego słuchacza wątpie czy cie wpuszczą tak na zajęcia. U nas mała grupa jest więc nowy od razu sie rzuca w oczy i pytanie wykładowcy... co pan tutaj robi?
komentarz 27 kwietnia 2017 przez Galit Początkujący (280 p.)
No ja na pierwszym mam właśnie linuxa, windowsa, i sprzet komputerowy tak mi sie wydaje. Czy żeby przejść na II trzeba skończyć pierwszy semestr jakimś egzaminem czy cuś czy to dopiero później ?
komentarz 27 kwietnia 2017 przez niezalogowany
egzamin na zaliczenie semestru to czysta formalność, ale jak chcesz miec tytuł technika i zdac te 3 kwalfikacje to lepiej sie ucz tego. Bo jest tego trochę :P
komentarz 29 kwietnia 2017 przez Galit Początkujący (280 p.)
super dzięki za wielkie  udzielanie odpowiedzi :))
+1 głos
odpowiedź 24 kwietnia 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Papierek technika informatyka jest nic nie wart, a jeśli chodzi o wiedzę to moim zdaniem jest ona podstawowa w tych wszystkich kwalifikacjach
komentarz 29 kwietnia 2017 przez niezalogowany
Tak, ale temu co sie tym interesuje to daje rozeznanie w tym temacie.  Więc pomocne jest tylko trzeba się tym interesować :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,148 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,090 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 996 wizyt

92,834 zapytań

141,778 odpowiedzi

320,826 komentarzy

62,164 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...