• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworze Grę : ) I proszę o ocene : D

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
550 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2017 w Nasze projekty przez janek1013 Nowicjusz (210 p.)
edycja 24 kwietnia 2017 przez janek1013

Cześć, mam do was sprawe. TUTAJ jest link do mojej gry pod tytułem "00 Zgłoś" (Gra jest tekstowa), proszę o ocenę i propozycje :) Pozdrawiam Janek

P.S. Jest to moja pierwsza gra, robiona na poważnie (Robiona w Notepad ++ za pomocą języka batch)

2
komentarz 24 kwietnia 2017 przez SebekChlebek Stary wyjadacz (11,290 p.)
.bat to nie język, to rozszerzenie dla plików wsadowych systemów DOS/Windows.
komentarz 24 kwietnia 2017 przez janek1013 Nowicjusz (210 p.)
Racja :) A jak ci się "gra" podoba?
komentarz 24 kwietnia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Nie używaj proszę takich jaskrawych kolorów tła, na ciemnym motywie nie mogłem niczego przeczytać.
1
komentarz 24 kwietnia 2017 przez janek1013 Nowicjusz (210 p.)
Mówisz o poście czy o grze?
komentarz 24 kwietnia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
O poście.
komentarz 24 kwietnia 2017 przez janek1013 Nowicjusz (210 p.)
Jasne :) Zapamiętam
1
komentarz 24 kwietnia 2017 przez niezalogowany

Parę uwag:

  • czym jest licencja "Freewear"? (powinno być: "Freeware");
  • screeny są mało zachęcające do zagrania, nieważne czy gra jest w konsoli, powinny one zachęcać do zagrania (przykład) (twoja gra mnie nie zachęciła)
  • jeżeli tworzysz grę na obcojęzycznym serwisie to gra powinna być też dostępna w języku angielskim
  • za bardzo skupiłeś się na końcowych detalach jak wymagania sprzętowe, creditsy na tak wczesnym etapie

Odnośnie wpisu na forum to powinien ob być jakość lepiej napisany, np tytuł pytania jest mało wymowny ("Mam 12 lat i Tworze Gre :)"), to 12 lat podkreślasz wszędzie a to to chyba nie jest najważniejsze w tym wszystkim (super że tworzysz w tak młodym wieku, ale mnie jako potencjalnego gracza mało to obchodzi)

 

komentarz 24 kwietnia 2017 przez janek1013 Nowicjusz (210 p.)
Dzięki wielkie, napewno zapamiętam to i poprawie
komentarz 24 kwietnia 2017 przez KariK-02 Mądrala (6,030 p.)
Mógłbyś ją przepisać na C++.
8
komentarz 24 kwietnia 2017 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
Przepraszam że sie brzydko wyraże, ale te mam 12 lat w tytule to zaproszenie dla jakiegoś pedofila, czy uważasz że jesteś geniuszem?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 kwietnia 2017 przez marcin99b Szeryf (82,040 p.)
Nie rozumiem jak można pisać gry w batch, w sensie poco to robić? To straszna strata czasu, to tak jakbyś pisał np backend do strony w assemblerze, szkoda czasu.
Do poćwiczenia programowania radziłbym jakiś normalny język, np c++, c#, java, python albo dużo innych.
Jeśli interesuje cię tworzenie gier, naucz się podstaw jakiegoś języka z wyżej wymienionych i ogarnij jakiś silnik do gier działający z tym językiem.
komentarz 24 kwietnia 2017 przez janek1013 Nowicjusz (210 p.)
Ale paczaj na to z tej strony, jak się nauczyłem batch to teraz mi łatwiej się nauczyć C++ (jak dla mnie)
komentarz 24 kwietnia 2017 przez KariK-02 Mądrala (6,030 p.)
no nie dokońca
3
komentarz 24 kwietnia 2017 przez KariK-02 Mądrala (6,030 p.)
Porównaj sobie syntax bat i c++
komentarz 25 kwietnia 2017 przez marcin99b Szeryf (82,040 p.)
Też zaczynałem programowanie od batch (takie oswojenie z kodem), ale bez sensu jest robienie gry w tym, to po prostu strata czasu, bo dużo szybciej i lepiej zrobisz to w innym języku, w dodatku ten inny język dużo bardziej ci się przyda

Podobne pytania

+4 głosów
4 odpowiedzi 1,018 wizyt
+3 głosów
2 odpowiedzi 691 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2016 w Nasze projekty przez Piotr Więcek Użytkownik (500 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 517 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2018 w Nasze projekty przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...