• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matura informatyka w C++. Część praktyczna

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,661 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)

Witajcie!

Mam pytanie dotyczące matury z informatyki. Jako język wybrałem C++, jako środowisko CodeBlocks. Problem polega na tym, że z c++ miałem mało do czynienia (wole języki webowe) i tu pojawia się mój problem. Skąd w części praktycznej brać potrzebne funkcje? Trzeba znać wszystkie najważniejsze jak zapis, odczyt z pliku, działania matematyczne (np. sqrt()) itd? Czy jest może podana lista funkcji na arkuszu jak w egzaminie e14?

Jeżeli nie ma funkcji na arkuszu to jest jakiś sposób, żeby w codeblocksie znaleźć spis funkcji, lub cokolwiek co mogłoby pomóc w sytuacji ekstremalnej?

Dzięki za pomoc!

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 kwietnia 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)
wybrane 24 kwietnia 2017 przez Else
 
Najlepsza

Czy jest może podana lista funkcji na arkuszu jak w egzaminie e14?

O ile nic nie zmienili, to nie ma czegoś takiego.

Jeżeli nie ma funkcji na arkuszu to jest jakiś sposób, żeby w codeblocksie znaleźć spis funkcji, lub cokolwiek co mogłoby pomóc w sytuacji ekstremalnej?

Zawsze możesz przejrzeć odpowiednie nagłówki, tyle że... musisz wiedzieć, czego szukać. Ogólnie to powinieneś sobie przerobić typowe zadania w domu, żeby mniej więcej wiedzieć, jak podejść do danego zagadnienia. Jakiś skromny kurs C++ też by nie zaszkodził.

komentarz 24 kwietnia 2017 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
Ok dzięki
komentarz 24 kwietnia 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)
Hej, z najką poczekaj może aż ktoś inny jeszcze odpowie. :D Będziesz miał z czego wybierać.
1
komentarz 24 kwietnia 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)

Jeszcze może taka mała rada: na pewno naucz się operacji na plikach (biblioteka fstream), łańcuchach (biblioteka string + ewentualnie stringstream) i przejrzyj możliwości biblioteki matematycznej (cmath). Dodatkowo przydatna może być obsługa wektorów (vector) oraz przejrzenie i popróbowanie działania dostępnych algorytmów (algorithm).

Odnośniki, które podałem, są linkami do dokumentacji, w której podane są dość szczegółowo kwestie techniczne. Żeby się zapoznać z tymi wszystkimi dobrodziejstwami, radzę uczyć się z jakiegoś kursu, jeśli dotąd miałeś niewiele wspólnego z C++. Do dokumentacji zaglądaj, kiedy chcesz dowiedzieć się dokładnie, jakie parametry przyjmuje funkcja, jakie składowe posiada klasa, co zwracają funkcje i jakie dokładnie działanie dana funkcja wykonuje. Uczenie się prosto z dokumentacji jest dobre, ale jeśli masz już jakieś doświadczenie. Inaczej można się zagubić (C++ nie jest językiem prostym).

1
komentarz 24 kwietnia 2017 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)

Dzięki za podpowiedzi. Zacząłem się uczyć algorytmów maturalnych z http://www.algorytm.edu.pl/algorytmy-maturalne.html

Muszę sobie jeszcze przypomnieć kurs c++ i napisać coś samemu, żeby dojść do jakiejś wprawy.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,302 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,205 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 305 wizyt

92,556 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...