• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Dodawanie własnych bibliotek

0 głosów
713 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2017 w C i C++ przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
zamknięte 25 kwietnia 2017 przez Shiro
Hej,

Mam kilka funkcji zapisanych w pliku *.h Jednak gdy chcę dodać je do nowego projektu jest pewien problem. Otóż używam VS2016 klikam w solucion explorer > add > exiting item wybieram plik a w pliku main.cpp dopisuje #include "shiro.h" bo tak w przypływie kreatywności go nazwałem.

Jednak kompilator wyrzuca błąd 'cannot open souce file 'shiro.h'"

Moje pytanie brzmi dlaczego? i jak powinienem to poprawnie podpiąć ?
komentarz zamknięcia: Problem zażegnany :)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 24 kwietnia 2017 przez obl Maniak (51,300 p.)
wybrane 25 kwietnia 2017 przez Shiro
 
Najlepsza
A gdzie znajduje się twój plik .h, bo jeżeli nie w folderze projektu to twoja ścieżka do niego jest nieprawidłowa. Powinieneś skopiować ten plik h do folderu projektu i stamtąd go załączyć. W innym przypadku trzeba korzystać z bezwzględnej ścieżki do tego pliku (w takim przypadku "shiro.h" nie zadziała, powinno być coś w stylu "C:/twojprojekt/shiro.h")..
komentarz 24 kwietnia 2017 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
Aha, myślałem że jeżeli podepnę go do plików projektu to to tak jakby był w folderze projektu ..

dzieki
1
komentarz 24 kwietnia 2017 przez j23 Mędrzec (195,220 p.)

@Shiro, nie, to tak nie działa. Jeśli pliki .h leżą w innym katalogu, poza katalogiem projektu, w opcjach projektu powinieneś dodać ścieżkę do folderu z nagłówkami. Wtedy będziesz mógł załączać pliki tradycyjnie via #include <shiro.h>. Podobnie jest z plikami .lib.

komentarz 25 kwietnia 2017 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)

No dobra, skopiowałem plik dodałem przez include, ale gdy próbuje użyć funkcji mam błędy (błędy składni, niezdefiniowania stringa i funkcji) chociaż jeżeli po prostu przekopiuje funckję to działa bez zarzutów. W pliku shiro.h jest:

#pragma once
#include <iostream>
#include <string>
#include <windows.h>

Może to mieć związek ? Wiecie może dlaczego tak się dzieje ?

1
komentarz 25 kwietnia 2017 przez j23 Mędrzec (195,220 p.)

A pamiętałeś o przestrzeni nazw std?

komentarz 25 kwietnia 2017 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
Nie :D

Dzięki ;P
0 głosów
odpowiedź 24 kwietnia 2017 przez Gankkah Użytkownik (720 p.)
Dodaj twój plik nagłówkowy do folderu z plikiem main.cpp

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,276 wizyt
pytanie zadane 31 grudnia 2020 w C i C++ przez kubekszklany Gaduła (3,250 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 883 wizyt
pytanie zadane 10 października 2019 w PHP przez mroczny123 Początkujący (290 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 439 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2018 w HTML i CSS przez lateM Pasjonat (17,660 p.)

93,741 zapytań

142,676 odpowiedzi

323,294 komentarzy

63,323 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...