• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dylemat odnośnie programowania.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
273 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Szymon234 Początkujący (340 p.)
Cześć wszystkim !

Mam pewien dylemat otóż nie wiem jaki język programowania wybrać na początek. Tak wiem, że takich tematów było milion,ale mam nadal zagwostkę. Zastanawiam się nad trzema językami: C++, C# lub Java. Teraz dlaczego taki wybór:

 - C++ ponieważ w szkole będę z niego korzystał

 - Java lub C# ponieważ chciałbym w którymś z tych pracować. (na 95%)

Dodam, że tworze proste strony w HTML i CSS jeśli ma to jakieś znaczenie w tym wątku.

Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 22 kwietnia 2017 przez niezalogowany
Naucz się podstaw C++; w szkole nie będziesz pisał zaawansowanych aplikacji, więc dużo do nauki nie będzie, a dobra ocena zawsze się przyda.

...i ucz się języka, z którym chcesz wiązać przyszłość.
+2 głosów
odpowiedź 22 kwietnia 2017 przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)
Skąd wiesz że chcesz pracować jako programista Javy lub C# jeżeli nawet ich nie umiesz?

Tracisz czas na rozkmine, przesiadka między językami jest banalna. Pierwszy język uczy cie głównie programowania samego w sobie.
0 głosów
odpowiedź 22 kwietnia 2017 przez piotrsz109 Stary wyjadacz (13,730 p.)
Poczytaj o tych językach, bo Java i C# są językami w pełni obiektowymi co ma plusy jak i minusy.
0 głosów
odpowiedź 22 kwietnia 2017 przez Szymon234 Początkujący (340 p.)
Dzięki wszystkim za odpowiedź. Wybrałem c++
komentarz 22 kwietnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Ciężko tak napisać, że po prostu wybrałeś język. Jako programista i tak będziesz korzystał z wielu języków, bo nie da się od tak zamknąć na jeden język ;) Każdy język się lepiej nadaje do innych rzeczy.
komentarz 23 kwietnia 2017 przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)

Mam pewien dylemat otóż nie wiem jaki język programowania wybrać na początek

Wybrał C++ na początek. 

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 1,389 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 192 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...