• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Java i inne - książki/poradniki.

VPS Starter Arubacloud
–3 głosów
189 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2017 w Java przez Relvit Początkujący (280 p.)
Witam, prosiłbym o polecenie książek/poradników do nauki:

-Wzorce projektowe

-Hibernate

-Maven

-Scrum/Agile(warto w ogóle się tego uczyć?)

-GIT

-Testy Automatyczne

 

Wiem, że jest dużo poradników, jednak wolałbym unikać źródeł, które mogą prowadzić do złych nawyków. Na 100% książki/poradniki muszą być w języku Polskim, nie jestem na tyle biegły w angielskim by swobodnie przebrnąć przez materiał. Najlepiej by materiały opierały się o Jave. Chodzi mi głównie o podstawy, tak bym mógł coś wpisać do cv aplikując na młodszego programistę.

 

Dla kilku pozycji mam już wypatrzone książki, jednak może znajdzie się coś lepszego, bardziej sprawdzonego.

hibernate - http://helion.pl/ksiazki/hibernate-search-skuteczne-wyszukiwanie-steve-perkins,hibers.htm

GIT - http://helion.pl/ksiazki/git-rozproszony-system-kontroli-wersji-wlodzimierz-gajda,gitroz.htm

Dużo ludzi poleca też to. Warto się zainteresować? - http://helion.pl/ksiazki/czysty-kod-podrecznik-dobrego-programisty-robert-c-martin,czykov.htm   

 

Z góry dziękuję za pomoc.
1
komentarz 22 kwietnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Proszę użyć wyszukiwarki na forum lub Googlea.
komentarz 22 kwietnia 2017 przez Relvit Początkujący (280 p.)
" Wiem, że jest dużo poradników, jednak wolałbym unikać źródeł, które mogą prowadzić do złych nawyków. " to po pierwsze, po drugie to szukałem po forum, jednak tutaj pytali tylko o książki do samej javy.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 23 kwietnia 2017 przez niezalogowany
komentarz 24 kwietnia 2017 przez Relvit Początkujący (280 p.)
" Na 100% książki/poradniki muszą być w języku Polskim, nie jestem na tyle biegły w angielskim by swobodnie przebrnąć przez materiał. " - także to tyle w temacie dokumentacji, nie mam problemu z dokumentacją gdy znam przynajmniej podstawy, jednak od zera nie jestem w stanie. Już druga osoba podsyła mi coś co wcześniej widziałem, nie bez powodu założyłem ten temat, nie znalazłem aktualnych postów w języku Polskim. Kolejna sprawa to nie mam ochoty wydawać pieniędzy na przestarzałe kursy/książki kiedy mam opcję zapytać o w miarę aktualne i polecane. Nie rozumiem tej mody na odpowiedzi typu "użyj google", link do dokumentacji itp. Od tego jest forum by pytać, gdyby google znało odpowiedź na wszystko to w takim razie po co forum?
komentarz 24 kwietnia 2017 przez niezalogowany
W języku polskim ciężko o aktualne materiały z frameworków, które się rozwijają. Nie ma też sensu duplikować pracy w pisaniu dobrych tutów skoro świetne są w języku angielskim, bez którego daleko się nie ruszy w programowaniu.

Forum ma służyć pomocą w problemach, które są niekoniecznie trywialne, a nie w takich których rozwiązanie można znaleźć za pomocą jednego wyszukania w google ;)

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 764 wizyt
pytanie zadane 3 marca 2017 w Java przez Luryxyt Użytkownik (870 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 296 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2020 w Java przez NieMamPomyslu Początkujący (300 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 506 wizyt
pytanie zadane 8 września 2018 w Java przez noname3 Obywatel (1,180 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...