• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wyświetlanie strony bez możliwości dokonania operacji na niej.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
153 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2017 w PHP przez rafa_l.k Nowicjusz (210 p.)
Witajcie drodzy Użytkownicy. Przybywam do was z pytaniem, które męczy mnie już pewien czas. Otóż wraz z kolegą piszemy quiza (takich Milionerów, tylko w innej formie) i chcemy pokazać nasz projekt podczas wydarzenia w szkole. Myślę że większość wie jak działają Milionerzy i dlatego zastnawiamy się jak zrobić to, aby czynności wykonywane po stronie hosta były wyświetlane po stronie użytkownika. Nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłem więc na dole zamieszczam mały schemat o co mi chodzi.

Mamy stronę hosta -> Na niej znajdują się inputy typu submit z odpowiedziamy, wyświetla się pytanie itd. -> Prowadzący quiz może zaznaczać te odpowiedzi po tym jak gracz go o to poprosi -> po zaznaczeniu zmieniają one jakiś właściowści ss (kolor tła itp.) -> Użytkownik widzi w tym samym czasie (ew. z krótkim opóźnieniem) jak prowadzący wykonuje te czynności ale on sam nie może np. zaznaczyć odpowiedzi.

Czy istnieje jakiś sposób aby zrobić to w PHP/JS? Taki podgląd na żywo bez możliwości ingerencji w wydarzenia dziejące się po stronie hosta. Nie proszę o gotwy kod (chyba że ktoś będzie tak miły, ale o nakierowanie nas na odpowiedni kierunek). Z góry wszystkim bardzo dziękuję! :D

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 22 kwietnia 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Ajax, tworzysz 2 osobne strony jedna dla gracza, druga dla prowadzącego. Strona prowadzącego ma możliwość zaznaczania odpowiedzi, a strona gracza tylko je wyświetla i aktualizuje stan pól.
komentarz 22 kwietnia 2017 przez rafa_l.k Nowicjusz (210 p.)
A jeżeli chciałpym pozostać w PHP? JS znam bardziej dla efektów (typu kliknięcie - coś się dzieje)
komentarz 23 kwietnia 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Nie odchodzisz od PHP, bo PHP zostaje, tylko musisz dodać troche kodu w JS, który będzie przeładowywał wybraną treść.

Najprostsze rozwiązanie, to dodanie do przeglądarki wtyczki odświeżającej stronę np. co sekundę, tylko jest to iepskie rozwiązanie, bo przeładowuje całą stronę.

Prościej i lepiej będzie w AJAX.
0 głosów
odpowiedź 22 kwietnia 2017 przez Ehlert Ekspert (213,150 p.)
Takie rzeczy najlepiej robić w Node.js + Socket.io. W PHP musiałbyś walczyć z Ajaxem.

A tak piszesz sobie wszystko na serwerze elegancko w JS. Po stronie klienta robisz tylko prezentację/możliwość dokonywania wyboru. Js po stronie klienta musi być bezpieczny i zamknięty.

Pamiętaj że cała logika gry tylko na serwerze.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 555 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 578 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2018 w PHP przez Kolberg Obywatel (1,560 p.)

92,762 zapytań

141,686 odpowiedzi

320,499 komentarzy

62,106 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...