• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[PHP][Mysql]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
376 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2017 w PHP przez xEwald Początkujący (420 p.)

Witam, mam problem, mam na stronie dodawanie news'ów oraz usuwanie, kody:

To na usunięcie:

			<?php
				include("polacz.php");
				if($_SERVER['REQUEST_METHOD'] == 'POST')
				{
				$query = mysql_query("	DELETE FROM `news` WHERE `news`.`id` = $rekord[0]");
				header('Location: index.php');
				}
		?>

A tu dodawanie:

	<?php
		include("polacz.php");
		if($_SERVER['REQUEST_METHOD'] == 'POST')
		{
		$query = mysql_query("insert into news values('','".$_POST['tytul']."',now(),'".$_POST['autor']."','".$_POST['tresc']."')");
		}
		?>

Wyswietlanie posta:

					<?php
					error_reporting(E_ALL);
					ini_set('display_errors','off');
			include("polacz.php");
			$query = mysql_query("select * from news where id='".(int)$_GET['id']."'"); // 1
			$rekord = mysql_fetch_array($query);
			echo '<h1>'.$rekord[1].'</h1>';
			
			echo "<p>$rekord[4]</p>";
			
			echo "<h4><div align='right'>Autor: $rekord[3]<br/>Opublikowano: $rekord[2]</div></h4>";
				if (isset($_SESSION['nick']) && isset($_SESSION['ip'])) {
					admin();
				}
			?>

Czy ktoś mógłby podać kod, który pozwalałby na zmianę treści danego news'a? Chciałbym, aby na strone news.php?id=np 1 pojawiłby się przycisk "Edytuj post" który po kliknięciu przenosiłby nas do strony np edytuj.php?id= id które było w news.php. Na stronie edytuj.php chciałbym, żeby były 2 inputy z Autorem i nazwą newsa, oraz 1 tag <textarea> w którym byłaby treść posta, która spokojnie można zmienić a po kliknięciu w przycisk "Potwierdź edycję" w bazie danych w zaznaczonym miejscu http://screenshot.sh/odCl24Grkgi1N treść zmieniałaby się na tą z edytuj.php. Pytanie dla zaawansowanych - da się tak zrobić? I, czy ktoś mógłby pomóc "potrzebującemu"? :< 

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 kwietnia 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Słowo kluczowe CRUD.
komentarz 22 kwietnia 2017 przez xEwald Początkujący (420 p.)
Poczytalem i niestety nic nie zrozumiałem.. Nie da sie zrobic tego inaczej? Nie mógłby/a Pan/i wysłać mi linka do strony, gdzie jest to opisane w bardzo "jasny" sposób?
komentarz 22 kwietnia 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Ale czego nie rozumiesz?
komentarz 22 kwietnia 2017 przez xEwald Początkujący (420 p.)
Jak tego "używać"
komentarz 22 kwietnia 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)

CRUD to create,read,update,delete.. operacje na bazie danych. 

na stronie danego newsa pobierasz id z geta, tworzysz link

<a href=edytuj.php?id=$_GET['id]'>edytuj</a 

i masz.

komentarz 22 kwietnia 2017 przez xEwald Początkujący (420 p.)

Jak wyświetlić np autora danego newsa w inpucie? I czy gdy wkleje to:

<?php
    include("polacz.php");
    if($_SERVER['REQUEST_METHOD'] == 'POST')
    {
    $query = mysql_query("insert into news values('','".$_POST['tytul']."',now(),'".$_POST['autor']."','".$_POST['tresc']."')");
    }
    ?>

Będzie działać i zmieni się? :/

 

komentarz 22 kwietnia 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
musisz podstawić go pod value. Albo trzymasz w sesji te dane (aby pole nie stało się puste po np błędnym wypełnieniu i wysłaniu formularza) albo za każdym razem pobierasz dane od nowa. (druga metoda lepsza)

Nie będzie działać, bo twoja komenda wsadza nowe dane do bazy a nie aktualizuje.

poczytaj o pdo i podstawach sql
komentarz 22 kwietnia 2017 przez xEwald Początkujący (420 p.)
Powiedział Pan, żeby poczytać o CRUD. Teraz mam poczytać o pdo i podstawach sql, pytanie, czy crud  mi się do tego przyda? :/
komentarz 22 kwietnia 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Nie pisz pan, bo netykieta obowiązuje ;]

Crud to są operacje na bazie danych. Jeżeli chcesz wykonać aktualizację robisz update, jeżeli dodajesz coś tobisz insert jak w twoim wyżej kodzie.

 

pdo to aktualny sterownik bazy danych pozwalający na szybkie przełączanie się pomiędzy różnymi silnikami baz. Pozwala też bindować parametery abyś unikał sqlinjection jak w twoim kodzie powyżej..

generalnie to weź jakiś kurs poczytaj o php i sql bo nie masz podstaw by napisać to co chcesz napisać.
komentarz 22 kwietnia 2017 przez xEwald Początkujący (420 p.)
Dobrze poczytam. Wkleiłem Twój kod, po naciśnięciu "edytuj" przechodzi do takiej strony: edytuj.php?id=$_GET[%27id%27] I nie wiem jak to zrobić

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 163 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia w PHP przez Iei Obywatel (1,950 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 300 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2022 w PHP przez Doge Gaduła (3,370 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 681 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2021 w PHP przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...