• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

jak automatycznie wysłać maila do użytkownika z bazy danych, gdy spełniony jest jakiś warunek?

0 głosów
62 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia w PHP, Symfony, Zend przez Krzysztofson Początkujący (380 p.)

Witam!

Chce napisać program w php który będzie automatycznie wysyłał emaile do użytkowników z bazy danych mysql, gdy zostanie spełniony określony warunek np. gdy czas wygaśnięcia premuim będzie krótszy niż 7 dni, napisanie samego warunku nie stanowi problemu, jednak nie wiem jak napisac instrukcje wysyłającą emaila gdy podany warunek spełni się. Proszę o rady.smiley

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 21 kwietnia przez Boshi VIP (100,210 p.)
Odpal jakiegoś crona sprawdzającego raz dziennie czy czy termin się kończy użytkownikom i wyślij maila.
komentarz 21 kwietnia przez Krzysztofson Początkujący (380 p.)
glownie chodzi mi o czynność wysyłania maila, bo będę miał w bazie kilka tysięcy maili i nie chce tego robić ręcznie, tylko jakimś skryptem php i właśnie za to nie wiem jak się zabrać
komentarz 21 kwietnia przez Boshi VIP (100,210 p.)
No to Ci przecież napisałem..

ustawiasz crona aby wykonywał skrypt pobierający z bazy informacje o dacie końca premium wszystkich użytkowników. Tworzysz obiekt dateTime i wykonujesz obliczenie różnicy pomiędzy datą pobraną z bazy a obecną. Jeżeli jest mniej jak 7 dni (warunek) to odpalasz swift mailera/php mailera (funkcja mail to zło ostateczne), konfigurujesz pod smtp i lecisz z adresami. + taki, że nie blokujesz sobie strony, bo wysyłanie maili leci w tle. Jeżeli masz tego dużo, to tworzysz paczki i wysyłasz z jakimś interwałem bo inaczej zabijesz serwera i nic nie wyślesz.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 258 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2016 w PHP, Symfony, Zend przez adojado Początkujący (420 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 68 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 97 wizyt

42,445 zapytań

81,748 odpowiedzi

162,269 komentarzy

20,386 pasjonatów

Przeglądających: 98
Pasjonatów: 0 Gości: 98

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...