• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gra webowa. Mój pierwszy projekt.

VPS Starter Arubacloud
+4 głosów
676 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2017 w Nasze projekty przez Wojciech Terlecki Nowicjusz (180 p.)

Dzień Dobry !

W starych dobrych czasach – latach dziewięćdziesiątych pojawiły się w Polsce fantastyczne serię, starej dobrej SF. Odnalazłem na swojej półce Stalowego Szczura i mimo upływu wielu lat doskonale się bawiłem czytając te książeczki. Jedna z nich jest stworzona jako gra paragrafowa. Ten typ gry jest już gatunkiem wymarłym, więc postanowiłem tekst adaptować do nieco nowocześniejszej formy. Niniejszym prezentuję efekty mojej wielogodzinnej pracy. Strona napisana jest czystym HTML i zawiera jeden plik CSS. Będę wdzięczny za uwagi i sugestie, proszę być litościwym to moje pierwsza koderska praca

Gra webowa - Stalowy Szczur

komentarz 21 kwietnia 2017 przez Wojciech Terlecki Nowicjusz (180 p.)
Pytanie dodatkowe, o czcionki. Znakomicie wyświetlają się pod firefoxem, a pod IE i chrom polskie znaki nie są już takie fajne. Czy można coś na to poradzić?
komentarz 21 kwietnia 2017 przez Comandeer Guru (599,630 p.)
"Gra paragrafowa"? Nie przypadkiem "akapitowa"?

W sumie ciekawa nazwa – wszak to nic innego jak książka hipertekstowa :D

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 21 kwietnia 2017 przez PsychoButter Gaduła (3,630 p.)
Witaj znalazlem pewien blad: na stronie start.html boczny nie miesci sie i pojawia sie na dole.
komentarz 21 kwietnia 2017 przez Wojciech Terlecki Nowicjusz (180 p.)

Pierwszy raz mogę wypowiedzieć słynne zdanie informatyka: U mnie działa.wink

Dziękuję za informacje - poprzyglądam się uważnie.

 

komentarz 21 kwietnia 2017 przez Wojciech Terlecki Nowicjusz (180 p.)
Faktycznie na urządzeniach mobilnych pojawia się taki problem. I co dziwniejsze tyko w tym miejscu... Nie mam pojęcia dlaczego wszystko wydaje się identyczne...
komentarz 25 kwietnia 2017 przez Wojciech Terlecki Nowicjusz (180 p.)

Już jest dobrze. To znaczy podmieniłem slajd. Nie wiem co było źle. Czyli projektowy sukces - dydaktyczna porażka. smiley

0 głosów
odpowiedź 21 kwietnia 2017 przez Mateusz Patalan Bywalec (2,140 p.)
Zacnie to wygląda. Używałeś bazy danych, czy wszystko jest zrobione w Czystym HTML i CSS?
komentarz 21 kwietnia 2017 przez Wojciech Terlecki Nowicjusz (180 p.)

Jeden plik CSS i ponad 300 html  dwie czcionki i dwa backgroundy, dwa .jpg i ciasto gotowe. smiley

komentarz 21 kwietnia 2017 przez Mateusz Patalan Bywalec (2,140 p.)
Masa roboty... Poradziłbym, choć pobieżnie, przejrzeć kurs Pana Mirosława . Tak będie dużo łatwiej.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 582 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 461 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 371 wizyt
pytanie zadane 12 maja 2017 w Nasze projekty przez Chlebojad Nowicjusz (190 p.)

92,417 zapytań

141,222 odpowiedzi

318,983 komentarzy

61,831 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...