• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Po klknieciu tego podmień zawartość tego diva.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
131 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2017 w JavaScript przez Vorex444 Dyskutant (9,610 p.)
Chce zrobić coś takiego, żeby po kliknięciu np. Trening nóg w divie obok zmieniła się treść, wiem że to wykonać można za pomocą innerHTML i tak bym chciał zrobić, ale nie wiem jak wybrać w javascript konkretny paragraf, mam coś takiego.

        <div id="lista">
        <h2>Lista treningów.</h2>
        <p>Trening nóg</p>
        <p>Trening nóg</p>
        <p>Trening nóg</p>
        <p>Trening nóg</p>
        <p>Trening nóg</p>
        <p>Trening nóg</p>
        <p>Trening nóg</p>
        <p>Trening nóg</p>
        <p>Trening nóg</p>
        <p>Trening nóg</p>
        <p>Trening nóg</p>
        <p>Trening nóg</p>
    </div>

 

Jak zrobić w javascript kod który będzie wiedział co teraz kliknalem, zamiast robić p1,p2,p3,p4,p5.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2017 przez marcin99b Szeryf (81,660 p.)
document.getElementById(this)
Tak to chyba działało, długo nie pisałem w JS, ale na 99% tak to się robiło, odwołujesz sie do obiektu który wywołał funkcję.
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

o właśnie ja kiedyś też się nad tym zastanawiałam ;)
i zrobiłam to tak, że pobrałam wszystkie te elementy np querySelectorAll('element') i do nich dałam funkcję po kliknięciu, w której użyłam this do zdobycia tego klikniętego elementu ;p

działać działało, ale nadal nie wiem, jaki sposób jest najlepszy na takie coś

komentarz 19 kwietnia 2017 przez Vorex444 Dyskutant (9,610 p.)

Dzięki :D, zanim odpisałaś to wymysliłem zeby do kazdego paragrafu dac onclicka innego :D 

<script>
function zmientenelement(){
    document.getElementById('treining-div-information').innerHTML ="Hello world!";
}    
    
 function zmientenelement2(){
    document.getElementById('treining-div-information').innerHTML ="Hello world2!";
}    
</script>
    

 

komentarz 19 kwietnia 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

hahah też by zadziałało, ale kod by fajnie wyglądał laugh

0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2017 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Poczytaj o event delegation.
0 głosów
odpowiedź 22 kwietnia 2017 przez dkarski Obywatel (1,610 p.)

Vorex444, możesz przekazać do wskazanego diva kliknięty paragraf za pomocą właściwości target pobierając ją z event funkcji addEventListener. Warto sprawdzić, jak w Twoim przypadku jedynie pierw czy jest ono tym czym czego oczekujesz. Przykład:

document.getElementById("lista").addEventListener("click",function(event){
   if(event.target.nodeName == "P") console.log(event.target)
})

cały kod: https://codepen.io/anon/pen/VbjQeY

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 315 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 82 wizyt
pytanie zadane 12 września 2023 w HTML i CSS przez Reapel Początkujący (320 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 888 wizyt
pytanie zadane 29 kwietnia 2017 w HTML i CSS przez Piotrinformatyk Początkujący (340 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,478 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...