• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dodawanie wartosci do bazy danych

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
235 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2017 w SQL, bazy danych przez Kamil Jarzyna Użytkownik (940 p.)
Czy da się ustawić, aby co jakiś czas do pewnego wierszu dodawano daną wartość ?
Przykład punkty w grze --> codziennie 2000 punktów o godzinie 00:00, przy czym dodawane nie ustawiane 2000, czyli się sumowało i do danej wartości maksymalnej np. 50000 punktów

Oczywiście "punkty" jako liczba

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

Oczywiście że można, ja to robię tak

UPDATE gra SET punkty = punkty + 2000 WHERE wiersz = 'abc'
komentarz 19 kwietnia 2017 przez Kamil Jarzyna Użytkownik (940 p.)
Tylko chciałbym wszystkim graczom automatycznie o danej godzinie.
komentarz 19 kwietnia 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
No to podaj jeszcze w jakiej technologii chcesz to zrobić. Jakaś gra przeglądarkowa czy co?

Poza tym ma się dodawać tylko do pewnego wiersza jak napisałeś czy do wszystkich? Bo rozumiem że wiersze to gracze.
komentarz 19 kwietnia 2017 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
CRON.
komentarz 19 kwietnia 2017 przez Kamil Jarzyna Użytkownik (940 p.)
Prosta strona PHP i HTML.

Mam tabele z nickami,haslami,punktami

Chciałbym żeby każdemu graczowi o powiedzmy tej 00:00 dodawano 2000 punktów
komentarz 19 kwietnia 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Programistą webowym nie jestem ale ja bym napisał prosty skrypt w bashu. Dosłownie 2 linijki kodu i podpiął to do crona.

Ale być może webowcy mają na to inne rozwiązania.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,272 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 200 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2021 w SQL, bazy danych przez Paweł Sypek Początkujący (440 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,177 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2017 w SQL, bazy danych przez BlvckFox Gaduła (4,240 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...