• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matura informatyka - zapisywanie do pliku

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,204 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez GreenScreen Początkujący (290 p.)
Cześć,

Przygotowuje się do matury z informatyki. Do programowania wybrałem Jave i mam zagwozdkę. W zadaniach zawsze jest napisane, aby odpowiedzi do zadań umieszczać w pliku .txt. W przypadku zadania z programowaniem odpowiedź można umieścić na dwa sposoby. Albo napisać funkcje do wpisywania wyników do pliku, albo po prostu przekopiować z konsoli do pliku wynik. Moje pytanie, czy któraś z tych metod jest obowiązkowa, czy mogę sobie wybrać czy chce, aby program zapisał wynik do pliku, czy chce samemu przekopiować wyniki?

Wydaje mi się, że kopiowanie samemu jest szybsze, a na informatyce czas szybko leci. Wiecie jak to wygląda pod względem zasad?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
wybrane 19 kwietnia 2017 przez GreenScreen
 
Najlepsza
Zwykle w treści nie jest napisane jak masz zrobić zadanie tylko "Przy pomocy dostępnych narzędzi informatycznych zrób to ..." i do ciebie należy wybór w czym będzie ci łatwiej, więc co do tego też raczej wybór należy do ciebie chyba że będzie sprecyzowane "napisz program który zapisuje do pliku..."

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,661 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,302 wizyt
+2 głosów
3 odpowiedzi 2,858 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...