• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kryzys w nauce programowania

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
722 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez PiotrK Użytkownik (580 p.)

Witam Wszystkich Serdecznie!

Programowac ucze sie juz pare dobrych miesiecy. Rozpoczalem nauke C++ jesienia 2014 roku. Na poczatku uczylem sie z zapalem po kilka godzin dziennie. Teraz utknalem na pewnym poziomie i szczerze mowiac nie wiem co dalej robic. Ogarniam juz jako-tako obiektowke. Przerobilem Symfonie C++ pana Jerzego, lecz niestety nie wiem co dalej robic. Jak motywowac sie do dalszej pracy? Tez miewacie czasem takie "kryzysy"? Szczerze mowiac drazni mnie to, ze nie wiem co dalej robic by posuwac sie naprzod.

Pozdrawiam goraco!

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 29 maja 2015 przez niezalogowany
No, widzę że jesteś na podobnym poziomie co ja (zacząłem z C++ zupełnie przypadkiem w Nowy rok 2015, więc można by powiedzieć, że to takie postanowienie noworoczne ;)), a też czytam Symfonię (dosłownie teraz ją czytam :D) i znam trochę to uczucie, że włączam kompa, chcę zrobić jakąś gierkę w SFML-u albo jakiś tam program, aż tu nagle: DUP! Nie wiem co zrobić :D Niby coś się znajdzie, ale rzeczywiście, mnie też trochu brak czasem pomysłów. Wątpię, że to przez brak kreatywności (raczej mam dużo wyobraźni ;)), tylko przez zadania. Zrób tak: jeśli już przeczytałeś cała ,,Symfonię C++", to wymyśl pomysł na jakiś megaskomplikowany, trudny, długi i przede wszystkim CZASOCHŁONNY program, a jeśli potrafisz kodzić w SFML-u, to jakąś zarąbistą grę ;) Jeśli chodzi o program, to nawet nie musi mieć jakiegokolwiek sensu, byle by miał co najmniej 20 000 linijek... No może trochę przesadziłem. Mam nadzieję, że podsunąłem ci jakiś pomysł. PS: jak się skończy Symfonia, czy Jurek zginie, czy to on zabije kompilatora?
komentarz 29 maja 2015 przez PiotrK Użytkownik (580 p.)
Dzieki za odpowiedz, owszem kodzilem chwile w SFML, zrobilem kilka gierek, jakis arkanoid, snake'a i cos na wzor chatu. Symfonia konczy sie wiekszym projektem oraz ogolnymi radami gdzie i jak uzywac obiektowki. Moze faktycznie jakis wiekszy projekt o dobry pomysl. Tylko co? :P
komentarz 29 maja 2015 przez niezalogowany
Oto jest pytanie :P Miłego myślenia życzę ;)
komentarz 29 maja 2015 przez niezalogowany
A! I jeszcze coś: jak wymyślisz jakiś zarąbisty pomysł, to mi go prześlij prywatną wiadomością, albo po prostu wpisz jako komentarz ;)
0 głosów
odpowiedź 29 maja 2015 przez niezalogowany
Witaj, znajdz sobie cel, co chcesz osądnąć do czego dojść i tym się kieruj będie Ci zapewne łatwej.
Np ja na pierwszym miejscu stawiam programowanie webowe uczę się z zapałam HTML CSS Wordpress PHP, C++ też ale na razie webowe u mnie na pierwszym miejcu i jemu poświęcam najwięcej czasu.
komentarz 29 maja 2015 przez PiotrK Użytkownik (580 p.)
Sprobuje wyznaczyc sobie jakis cel, ale jest trudne w jakims sensie. Szczerze mowiac jestem troche chaotyczny, przez chwile posiedze w assembly, po czym jednak stwierdzam, ze nie bede projektantem osow i przerzucam sie na zupelnie cos innego :P
0 głosów
odpowiedź 29 maja 2015 przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)
Wymyślaj sobie różnego rodzaju nowe projekty.
0 głosów
odpowiedź 29 maja 2015 przez LogicznyMat Użytkownik (940 p.)
Zanim w pełni ogarniesz programowanie minie trochę czasu (najczęściej mierzony w latach) ale grunt to się nie poddawać!

Teoria jest ważna ale bez praktyki jest niczym, musisz ćwiczyć pisanie kodu i rozumienie go , np. poszukaj sobie jakiś zadań z programowania (polecam - main.edu.pl ), bo być może zapomniałeś czegoś co jest istotne w danym poziomie

Być może nie rozumiesz, bo to co czytasz do ciebie nie przemawia, poszukaj w internecie tego samego tematu, ale szukaj czegoś, co możesz zrozumieć, (może zrozumisz to na jakimś przykładzie)

A mówiąc o motywacji : najlepszą motywacją są efekty, tak jak już mówiłem - zrób jakieś proste zadanie, z doświadczenia wiem, że programista chciałby od razu napisać jakiś super zaawansowany kod, ale trzeba zacząć od podstaw - fundamentów, jak ogarniesz podstawy możesz przejść dalej i dalej

Nie opisałeś na czym stanąłeś w nauce programowania, więc nie wiem dokładnie jak można ci pomuc.
0 głosów
odpowiedź 19 czerwca 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Miałem kilka takich kryzysów. Czasami nie programowałem nawet przez kilka miesięcy. Trzeba wyrobić sobie nawyk programowania. Jeśli nie chcesz pisać konkretnego projektu to polecam robienie zadań np. ze spoja.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 1,211 wizyt
–1 głos
2 odpowiedzi 276 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2019 w Offtop przez Gambr Dyskutant (7,530 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 518 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...