• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Długi format win 10

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,940 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez yELLOW Nowicjusz (120 p.)
Witam, miałem bardzo zasyfiony laptop z win 10 więc postanowiłem go sformatować. Użyłem tej opcji którą win 10 już posiadają czyli ''wróć do poprzedniej konfiguracji'' (czy jakoś tak) z opcją usunięcia wszystkich plików itp. Wszystko na początku było w porządku, około godziny się przygotowywał, później akceptowałem usunięcie wszystkich plików a format trwa już ponad 30h. Widać tylko kręcące się kółeczko na czarnym tle. Możliwe jest aby to tyle trwało? Czy coś się mogło popsuć?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 kwietnia 2017 przez EliotAlderson Początkujący (410 p.)
Hmm, coś za długo moim zdaniem. Ja osobiście już po max 2 godzinach takiego czekania bym wolał po prostu zrobić zwyczajny format dysku. Tak z ciekawości zapytam jeszcze ile masz pamięci ram? Jaki procesor?
komentarz 17 kwietnia 2017 przez yELLOW Nowicjusz (120 p.)
komentarz 17 kwietnia 2017 przez EliotAlderson Początkujący (410 p.)
Nie wygląda na sprzęt który by mógł aż tak długo odświeżać system, jak ma się sprawa z twoim formatem dalej kręci się te "kółko"? Jeśli tak to wykonaj czystą instalację.
komentarz 17 kwietnia 2017 przez yELLOW Nowicjusz (120 p.)
Dalej się kręci. Windowsa zgrać na pendrive i uruchomić ponownie laptopa? Powinno zajarzyć normalnie?
komentarz 17 kwietnia 2017 przez EliotAlderson Początkujący (410 p.)

Tak, powinno w 99% zadziałać. Tylko pamiętaj aby przestawić w biosie lub w boot menu (f12) aby system wystartował z pendrive. Oczywiście jeszcze bootowanie pendrive wykonaj.

Daj znać jak poszło laugh

komentarz 17 kwietnia 2017 przez yELLOW Nowicjusz (120 p.)
Tylko jeszcze taka sprawa, wyłączyłem, włączyłem na nowo. Pojawia się logo hp, potem znowu się ładuje. Więc nie mam za bardzo jak wejść do biosu i to zmienić
komentarz 17 kwietnia 2017 przez EliotAlderson Początkujący (410 p.)
Musisz właśnie na samym początku wejść do biosu lub boot menu najlepiej zacznij klikać f12 lub del+f1 lub samo f1 (zależy od modelu twojej płyty głównej) od razu po odpaleniu komputera. Jak wyświetla ci się logo hp to na dole ekranu masz prawdopodobnie napisane jakim klawiszem dostajesz się do biosu.
komentarz 17 kwietnia 2017 przez EliotAlderson Początkujący (410 p.)

 I jak poszło? Udało ci się dostać do tego Biosu lub boot menu? laugh

komentarz 17 kwietnia 2017 przez yELLOW Nowicjusz (120 p.)
Aż takim ''Januszem'' nie jestem i wiem jak się dostać do biosu :D ale chodzi o to, że nie da się do niego dostać żadną kombinacją klawiszy oraz nic nie pisze przy uruchamianiu. W tym przypadku tylko logo hp oraz kółeczko, po czym logo znika i ładuję się dalej :)
komentarz 18 kwietnia 2017 przez niezalogowany

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 189 wizyt
pytanie zadane 26 marca 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Piotrullo Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 185 wizyt
pytanie zadane 12 lutego 2019 w Systemy operacyjne, programy przez norym Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 153 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2018 w Sprzęt komputerowy przez TapQu Użytkownik (540 p.)

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...