• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed System się wiesza

0 głosów
56 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez MisterVento3 Użytkownik (830 p.)
zamknięte 6 maja 2017 przez MisterVento3
Witam,

mam dziwny problem z moim system, mianowicie podczas ładowania pulpitu po włączeniu, często się wiesza i muszę go zrestartować, niekiedy zaskoczy za pierwszym razem a niekiedy za czwartym. Dziwna sprawa po problem zaczął się po formacie systemu, przed formatem wszystko śmigało, dodam że jedyną rzeczą którą robiłem po formacie systemu to podkręcanie karty graficznej: rdzeń o ok. 80 a pamięć o 500 ale wszystko stabilnie działało i nie wykazywało żadnych problemów, dopiero kilka restartów po instalowaniu oprogramowania systemu zaczęły się te problemy(oprogramowania które nie powinno sprawiać problemów ponieważ działało przed formatem). Również dziwny problem z pewną grą, Rainbow Six Siege, gra się crashowała dosyć często z niewiadomych przyczyn, pisało tylko że brakuje pamięci w komputerze, ale w zapasie miałem jeszcze 3gb RAM i 2gb VRAM.

Pamięć RAM testowana memtest'em, program nie wykazał żadnych problemów. Procesor i5 6600K podkręcony do 4.5GHz, działa stabilnie podczas obciążenia programem OCCT. Kartę graficzną - Evga GTX 970 - testowałem również bez podkręcenia i też problem występował w obu przypadkach - długim włączaniem się systemu i wywalaniem gry. Karta testowana też inną grą - GTA 5, i śmigało w ~80 fps z lekkimi "czkawkami" ale to raczej problem bottleneck'u bo występowało to tylko w mieście. Myślałem że przeholowałem z podkręcaniem pamięci VRAM i po prostu podczas przekraczania granicy ok. 2.5gb VRAM gra się sypała, ale obaliłem to grą GTA5 i włączeniem 6 Valley Benchmark'ów. System nie działa w przypadku wgrywania Windows 7 ze starej płytki, korzystam z niej od zawsze jak i oryginalnej płytki M$.

Macie pomysł co może być nie tak?
komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2017 przez mgtfv2 Początkujący (270 p.)
Witaj, spróbuj zaktualizować sterowniki karty graficznej i procesora może to coś dać i do tego możesz jeszcze direct x zaktualizować.
komentarz 6 maja 2017 przez MisterVento3 Użytkownik (830 p.)
Witam, sorki że tak późno odpowiadam, ale jakoś czasu nie było.

Problem rozwiązany, przyczyną był ANTYWIRUS..., usunięcie go naprawiło problem.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 106 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 131 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 178 wizyt
Porady nie od parady
Wynikowy wygląd pytania, odpowiedzi czy komentarza, różni się od tego zaprezentowanego w edytorze postów. Stosuj więc funkcję Podgląd posta znajdującą się pod edytorem, aby upewnić się, czy na pewno ostateczny rezultat ci odpowiada.Podgląd posta

64,023 zapytań

110,396 odpowiedzi

231,162 komentarzy

47,800 pasjonatów

Przeglądających: 167
Pasjonatów: 0 Gości: 167

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...