• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zestaw komputerowy do 6500zł

Object Storage Arubacloud
0 głosów
106 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez huncwot Obywatel (1,110 p.)

Witam!

Po maturach mam zamiar nabyć nowy komputer, ponieważ mój laptop już ledwo zipie. Budżet mam całkiem spory, bo kitrałem pieniądze od komunii, a ponieważ mam zamiar iść na studia informatyczne stwierdziłem, że czas wydać je na porządny sprzęt.

I tu zaczyna się moja długa lista pytań:

- mam w lapku dysk SSD z legalną kopią WIN10, czy lepiej przełożyć ten dysk do nowego komputera czy kupić nowy dysk SSD na system?

- czy szukać raczej gotowego zestawu czy samemu dobierać części?

- jaki monitor wybrać (chodzi mi głównie o Hz)?

 

I jeszcze kilka informacji o mnie, które z pewnością się przydadzą, bo komputer to z pewnością sprawa osobistych preferencji.

Do czego używam komputera?

Głównie do 2 rzeczy. Do grania i do tworzenia gier. Gry tworze w Unity a do tego wielka moc nie jest potrzebna. A co do gier. Gram w gry wszelakiej maści od wyścigówek po RPGi) ,ale moim ulubionym gatunkiem są FPSy (liczba godzin w CSie liczona w setkach mówi sama za siebie), gram jednak tylko dla swojej przyjemności nie dla wbijania rang czy stawania się "prosem"

Na co jak na razie patrzyłem?

Oglądałem wiele ofert, ale najbardziej w oczy rzuciły mi się:

https://www.komputronik.pl/product/357890/komputronik-iem-certified-pc-2017-x002-.html (nie jestem przkonany co do procesora),

https://www.morele.net/komputer-morele-kaby-g5470-1128558/ (nie potrzebuje jednak napędu CD, ani antywirusa + nie do końca wiem jak przerzucić system z mojego lapka na tamtego kompa (czy jest to wykonalne i na tyle proste by dało się to ogarnąć i niczego nie spsuć?)

 

- koszyk do ewentualnego przeszczepu dysku: https://www.morele.net/inventory/info/MWU8bb/ (tylko czy to ma w ogóle jakiś sens?)

 

Nad monitorem jeszcze się nie zastanawiałem.

Dziękuje za wszelkie rady i życzę wszytkim Wesołych Świąt

Filip Mączko

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2017 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
edycja 16 kwietnia 2017 przez jankustosz1
Możesz się ze mną nie zgodzić, ale sprzęt, w szczególności karty graficzne tak szybko idą do przodu, że raczej nie opłaca się kupować tych najnowszych, bo zaraz wyjdą nowsze i te stracą na wartości. Jeszcze możesz na x-kom.pl patrzeć, bardzo niskie ceny mają w większości produktów. Co do składania to na pewno bardziej opłacałoby ci się złożyć samemu, ale jest z tym też więcej roboty jak byś chciał to najlepiej byłoby pojechać do sklepu żeby ci doradzili co jak wybrać jaka obudowa itp.

Skoro masz dysk to po co kupować nowy? Najlepiej sobie sformatuj dysk jak dajesz na nowy komputer, żeby wywalić wszystkie śmieci z poprzedniego urządzenia np. sterowniki.

Co do przeniesienia licencji windows. Jeżeli kupiłeś osobno do laptopa i masz kod to musiałbyś wywalić z laptopa i dać na komputer bo pewnie masz tylko na 1 komputer. Jeżeli masz win 10 od początku na laptopie to chyba się nie da ale tego nie jestem pewien.

Co do częstotliwości odświeżania masz np. taki artykuł: https://itvip.pl/blog/67-ile-hercow-rejestruje-twoj-wzrok-pytanie-stare-jak-ekran/
komentarz 16 kwietnia 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Twój koszyk jest w miare ok ale do OC potrzebujesz mocniejszego zasilacza. Wez albo jeszcze lepszy super flower platinium king 550w.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 178 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 88 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Jajestem Użytkownik (670 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 142 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...