• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

krótka domena, ale coś jakby cybersquating

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
109 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2017 w Hostingi, domeny, usługi przez sebeks Mądrala (5,300 p.)
Od jakiegoś czasu planuję założyć własną stronę w stylu portfolio na moje proste projekty i do tego może kiedyś mini blog. Cel raczej edukacyjny niż komercyjny i mam problem jak każdy :) z wyborem domeny. Wiem, że powinna być krótka i łatwa do wypowiedzenia na przykład przez telefon. Nie chce pakować się w domenę z nazwiskiem (dość popularnym) ani w słowa kluczowe, bo za rok może dwa zajmę się może czymś innym. Przeglądam sobie od czasu do czasu domeny do przechwycenia.

Dwie domeny były fajne i mogły mi wygenerować ruch na stronie. Jedna związana z czymś z fantastyki (dobra pod grę online) a druga była nazwą mało znanego programu komputerowego. Nie zdecydowałem się na te domeny jednak. Po czasie okazało się, że pierwszą ktoś sobie przechwycił i dziś wpisując ją w przeglądarce otwiera się serwis pod całkiem inną nazwą i każdy link przekierowuje na drugą właściwą domenę do niego. Bez sensu, bo jedna domena z drugą nie ma nic wspólnego. Zresztą dziś to jakiś startup, raczej bez sukcesu. Druga wytypowana przez mnie domena mogła by przyciągnąć ruch, ale każdy klikający spodziewałby się instalki programu, dokumentacji lub coś w tym stylu, a nie kiepskiego portfolio. Więc to też bez sensu.

Zastanawiam się nad jakąś bardzo krótką domeną zawierającą mało liter i do tego liczbę 32, 64 lub w ogóle same litery (ale nie słowo) tylko, że to chyba całkiem nie ma sensu, bo to nie wywołuje skojarzeń i będzie trudne do zapamiętania dla innych. Czasami trafia się słowo angielskie, ale to też może sprowadzić dziwny przypadkowy ruch. Może szukanie 3-5 literowej domeny nie ma sensu i lepiej zdecydować się na dłuższą? Z drugiej strony im krótsza domena tym moim zdaniem fajniejsza.

Przeczytałem już sporo o wybieraniu nazwy domeny i wszyscy wyskakują z przykładami dla kwiaciarni lub z nazwiskiem. Mi bardziej pasowałaby domena jakoś związana z informatyką i nazwą rozpoznawaną wśród programistów lub coś w tym stylu. Chciałbym poznać Wasze opinie w tym temacie jeśli ktoś ma taką.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2017 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)

Taka podpowiedź
Możesz stworzyć jakieś połączenie z popularnym skrótem "dev"
Jest to użyte w np devstyle i devcorner

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 676 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 499 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 310 wizyt
pytanie zadane 7 października 2021 w Hostingi, domeny, usługi przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...