• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Małe projekty, dobór architektury

Object Storage Arubacloud
–1 głos
210 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2017 w PHP przez Boshi VIP (100,240 p.)
Już o to pytałem kiedyś na phpe-rsach, więc mam pogląd, ale może ktoś inny rzuci czymś ciekawym.

Są 2 założenia.

1 Nie można korzystać z frameworków

2 można korzystać ze wszystkiego

Zadanie; napisz stronę z operacją  crud na 2 tabelach(relacja). Strona musi posiadać system rejestracji i logowania (najprostszy)

Raczej pytam bardziej doświadczone osoby aniżeli nowicjuszy po kursach MZ. Jaką dobieracie technologię? Jeżeli chodzi o drugie założenie to np Yii2 sam z siebie waży 30 mb bodajże, dopakowanie go adminLTE + coś tam zwieksza wagę do 100 MB. Niby nic jak na dzisiejsze standardy, ale czy warto do tak prostych rzeczy ładować framework waszym zdaniem ?  Silex/Slim pewnie ważą jakieś  10mb na czysto albo mniej.

W przypadku pierwszym - chociażby projekt na zajęcia szkolne,  Twig+ doctrine+ budowanie własnej obsługi wielu elementów?  Gorzej z routingiem, bo nawet użycie symfonowego komponentu wymaga konfiguracji pliku bootstrapa który by tym zarządzał w normalny sposób.

Wiadomo, że jeżeli projekt jest większy, to się nie zastanawia nad tym, ale właśnie mam czasem dylematy w postaci tak banalnych projektów.

 

Ze swojej strony znam Yii2/symfony3 /podstawy podstawy silexa-  ale ogarnięcie go w miarę ok to pewnie nie więcej jak kilka godzin.

 

Jakieś ciekawe pomysły?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2017 przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)
Ja mam taki lekki framework który tylko generuje obiekty dao/obj z podanej bazy. Na nich możesz już robić wszystko, np: odczytywać kolekcję.

Do frontend'u akurat w tych projektach wykorzystuje Tags:: które po stronie serwera generują HTML - są lepsze podejścia ale obecnie to starczy.

Wszystko śmiga na composerze, jak będziesz kiedyś chciał mogę CI pokazać co i jak - dobre do projektów biznesowych.
komentarz 15 kwietnia 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Możesz wrzucić mi to na pw lub tutaj.

Yii2 też ma helpery generujące html. Dlatego się właśnie zastanawiam czy do tak małych projektów nie warto rozważyć użycia frameworka.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 138 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2017 w Offtop przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 326 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2021 w Matematyka, fizyka, logika przez Lotekk Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 499 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Katarzyna Jaworska Nowicjusz (120 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...