• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wysokie obciążenie CPU głośna praca

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
260 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2017 w Offtop przez misiek90 Użytkownik (730 p.)
Witam,

Mam problem ze swoim laptopem. Otóż wczoraj zrobiłem format i na nowo zainstalowałem system Windows 7. Dziś chciałem sobie zainstalować sterowniki, potrzebne aplikacje i aktualizacje, ale zobaczyłem dziwną rzecz. Mianowicie laptop, nawet gdy nie jest uruchomiona żadna aplikacja, po prostu widać tylko pulpit, laptop zachowuje się dziwnie: bardzo głośna praca chłodzenia, wysokie obciążenie CPU 60%-100%, znaczny spadek wydajności, dioda która sygnalizuje pracę prawie w ogóle nie gaśnie nawet gdy na laptopie nic się nie robi. Dodam że nigdy wcześniej nie miałem z tym problemów dopiero dziś rano to wystąpiło i nie wiem skąd. Proszę o pomoc.
komentarz 15 kwietnia 2017 przez __new__in__town Bywalec (2,100 p.)
Czesto pojawia sie taki problem po "zakupie" czegos na stronach typu zatoka piratow, od niezaufanych upladerow. Zombie. Wrzuc shota z system manager lub jakiegos monitora dysku, to diagnoza bedzie mozliwa.
komentarz 15 kwietnia 2017 przez misiek90 Użytkownik (730 p.)

....

komentarz 15 kwietnia 2017 przez __new__in__town Bywalec (2,100 p.)
Wrzuc link do orginalu screena. Malo tutaj widac.
komentarz 15 kwietnia 2017 przez misiek90 Użytkownik (730 p.)
Zauważyłem przed chwilą że temperatura CPU jest bardzo wysoka 80-90 stopni.
komentarz 15 kwietnia 2017 przez __new__in__town Bywalec (2,100 p.)
Kolego, chodzilo mi o jakis zewnetrzny hosting :) Moze zle sprecyzowalem. Powiekszyc zdjecie umiem, i widzem pikseloze == nie widze nic.

PS
I pokaz uzycie sieci. Ciekaw jestem jak to wyglada.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2017 przez xydden Gaduła (4,480 p.)
windows :))))))))))))))

dwa: przedmuchaj go,może masz tam sporo kurzu
komentarz 15 kwietnia 2017 przez misiek90 Użytkownik (730 p.)
Jakiś miesiąc temu oddawałem laptop do czyszczenia, więc to chyba nie to.
komentarz 15 kwietnia 2017 przez xydden Gaduła (4,480 p.)
Spróbuj odpalić jakiś inny system ,zobacz czy też się grzeje (najlepiej live CD)
wykluczymy lub potwierdzimy winę softu
komentarz 15 kwietnia 2017 przez misiek90 Użytkownik (730 p.)
Głównie to format robiłem po to żeby przejść na Win 10 a tam było nawet jeszcze gorzej, bo prawie wszystko na 100% chodziło i dlatego wróciłem z powrotem do 7.
komentarz 15 kwietnia 2017 przez misiek90 Użytkownik (730 p.)

Znalazłem coś takiego w Hd Tune. 

komentarz 15 kwietnia 2017 przez xydden Gaduła (4,480 p.)
To mamy problem, spróbuj jeszcze coś nie koniecznie od Microsoftu, jakiegoś lekkiego Linuksa na live cd co nawet instalować nie trzeba, jak też się będzie grzał, to masz poważny problem.
komentarz 15 kwietnia 2017 przez misiek90 Użytkownik (730 p.)
Może od dysk chodzić ? Bo w sumie jeszcze Hd Tune nie skanowałem całego dysku.
komentarz 15 kwietnia 2017 przez xydden Gaduła (4,480 p.)
Nie wiem

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 4,391 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2017 w Sprzęt komputerowy przez pebrzosky Obywatel (1,160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 251 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2017 w Matematyka, fizyka, logika przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 154 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...